Facebook Google+ Twitter

Borysew: Niezwykły biały lew pojawi się za tydzień na wybiegu

Współautorzy: Piotr Andrzejak

Zoo Safari w Borysewie pod Poddębicami przygotowało dla miłośników zwierząt wspaniałą atrakcję. Już za tydzień na wybiegu, będzie można podziwiać jedynego w Polsce białego lwa.

Półroczny Sahim. / Fot. Fot. Bartosz KucharskiSahim, bo tak go nazwano, ma sześć miesięcy. W Zoo Safari przebywa od kwietnia. Jak powiedział mi Andrzej Pabich właściciel placówki w Borysowie, lew przebywa w boksie i przechodzi obecnie okres kwarantanny po zastrzykach.

Warto wyjaśnić iż Sahim nie jest albinosem. To przedstawiciel bardzo rzadkiego gatunku lwów białych. W całej Europie jest zaledwie kilka takich zwierząt. Obecnie w Polsce Sahib jest jedynym Mały król lew. / Fot. Fot. Bartosz Kucharskiprzedstawicielem swojego gatunku, ale już niedługo, w najbliższym czasie dołączą do niego dwie samice.

Młody Sahim codziennie otrzymuje 2 kilogramy wołowiny i drobiu oraz na deser surowe jajko. Lew nie jest jedynym w Borysewie dużym kotem o białej sierści. Już w święta można będzie podziwiać Arona oraz 3-tygodniowego Mandryla, który również należy do rzadkiego gatunku małp. Jest to pierwsze dziecko, które przyszło na świat w Borysewie. W tym miejscu zapraszam do obejrzenia Fotorelacji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie wygląda na szczęśliwego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.