Facebook Google+ Twitter

"Boska ręka Francuza"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-25 18:03

Pomyłka sędziego podczas barażowgo meczu pomiędzy Francją, a Irlandią, w wyniku czego Francja niesłusznie awansowała na mistrzostwa świata w RPA.

 / Fot. IAN LANGSDON /PAPOstatnio wiele kontrowersji wzbudził barażowy mecz pomiędzy Francją a Irlandią. Co prawda do dziś kibice nie pamiętają sportowych walorów tego spotkania, ale za to mają w pamięci utrwaloną jedną sytuację. Chodzi tu mianowicie o okoliczności w jakich Francja zdobyła wyrównującą bramkę. Ale to nie "autor" gola został zapamiętany, lecz asystent - Thierry Henry.

Gwiazdor FC Barcelona, niczym piłkarz ręczny podał piłkę do swojego kolegi z drużyny Tricolores. I to właśnie to zagranie wzbudziło w całej piłkarskiej Europie kontrowersje. Zarówno Europa, jak i świat podzieliła się na obronców Henry'ego, jak i jego zagorzałych przeciwników.

Irlandzki związek piłki nożnej już dwukrotnie wystosował pisemną prośbę o powtórzenie meczu, lecz w obydwu przypadkach prośby te zostały przez FIFA odrzucone. Zarówno kibice, trenerzy, jak i cały światek piłkarski szkają kozłów ofiarnych. Najbardziej "dostało się" arbitrowi spotkania. Ale mięsem obrzucani są też członkowie FIFA, krytykowani za to, iż nie wprowadzili telewizyjnych powtórek, które pomogą rozstrzygnąć ewentualny spór na boisku.

Jednakże powróćmy do Henry'ego. Jedni uważają, że to skandal, aby zawodnik tej klasy zachował się w tak nieodpowiedni sposób. Ja osobiście uważam, że Francuz to doświadczony zawodnik i właśnie w tym spotkani wykorzystał swoje doświadczenie i dzęki niemu Francja pojedzie na mistrzostwa świata do RPA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.