Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19863 miejsce

Boskość Jezusa to wymysł Kościoła? Chrześcijanie oburzeni książką muzułmanina

Amerykański badacz religii napisał książkę o Jezusie, w której podważa jego boskość. Chrześcijanie szybko uznali książkę za muzułmańską propagandę, co sprawiło, że szybko wspięła się na listę bezstsellerów. Teraz zostanie sfilmowana.

 / Fot. Jan Matejko [Public domain], via Wikimedia Commons"Zealota: Życie i czasy Jezusa z Nazaretu" to książka, w której Jezus przedstawiony jest jako zwykły człowiek. Reza Aslan, amerykański badacz religii, opisał jego życie, opierając się wyłącznie na źródłach historycznych. Podważył jego boskość i stwierdził, że jest ona wyłącznie wytworem wiernych.

Książka oburzyła chrześcijan i została przez nich uznana za muzułmańską propagandę. Autor nie wypiera się odniesień do islamu, ponieważ sam jest wyznawcą tej religii. Co ciekawe, kiedyś był chrześcijaninem, ale studia u jezuitów przekonały go, że boskość Jezusa została wymyślona przez Kościół.

"Zealota: Życie i czasy Jezusa z Nazaretu" szybko stało się bestsellerem. Obecnie jest jedną z najchętniej kupowanych książek w serwisie Amazon - pisze wprost.pl.

Studio Lionsgate zakupiło już prawa do sfilmowania książki. "Reza napisał genialną książkę, w której udało mu się wiarygodnie przybliżyć czytelnikom czasy Chrystusa i samą jego postać" - stwierdził dyrektor studia, Erik Feig.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Trzeba nie używać rozumu, aby uważać, że Bóg był na Ziemi osobiście 2000 lat temu.
Proszę sprawdzić ilu ''Jezusów'' jest dzisiaj pacjentami zakładów psychiatrycznych. Czymś się różnią od protoplasty? Tak, urodzili się ciut za późno.
Tak gwoli wyjaśnienia, nie jestem muzułmaninem, tylko myślę racjonalnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Islam atakuje coraz zawzięciej wszystkich i wszystko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Często nie mogę dotrzeć do danych sprzed kilkudziesięciu lat, bo źródła podają niekiedy sprzeczne, niedokładne informacje. A tu jezusoznawcy wiedzą, co on powiedział 2 tysiące lat temu, gdzie jeszcze jeden drugiego nie nagrywał, a pisać przeważnie nie umiał.
Na takiej "ścisłej" wiedzy ludzie dzisiaj często opierają całe swoje życie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawi mnie czy w Polsce znajdzie się jakiś wydawca, który zaryzykuje i wyda tą książkę. Kościół i polscy hierarchowie na pewno nie lubią takich obrazoburczych dzieł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.12.2013 19:01

Jest kilka ciekawych filmów, opowiadających o tym, że Jezus to kontynuacja staroegipskiego mitu o bóstwie solarnym. Interesujące, warto się zainteresować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.