Facebook Google+ Twitter

Boso po centrum stolicy

Brzmi jak żart, ale wcale nim nie jest. 31 sierpnia każdy będzie mógł boso przespacerować się po świeżej trawie na warszawskim Nowym Świecie.

Natura / Fot. Magda GrabowskaNa koniec wakacji asfalt na jednej z najpopularniejszych ulic stolicy zostanie zastąpiony 500 m.kw. soczyście zielonej trawy. Od godziny 13 do 16 centrum największego polskiego miasta zamieni się w łąkę. Stanie się tak dzięki "Piknikowi z Klimatem", organizowanemu przez Ministerstwo Środowiska. Akcja na jeden dzień przyćmi obraz Warszawy jako betonowego molocha. Jednak jej głównym celem nie jest poprawa wizerunku stolicy. Piknik ma charakter edukacyjny i będzie obrazował zachodzące na świecie zmiany klimatyczne. W celu uświadomienia społeczeństwu klimatycznego zagrożenia, na Nowym Świecie pojawią się także ogromne bryły lodu. - Ta wizualizacja pomoże uświadomić uczestnikom Pikniku z Klimatem, że jesteśmy „o źdźbło trawy” od poważnych, negatywnych skutków zmian klimatu. Zachęcamy do podpisania się obiema stopami pod inicjatywą ochrony Ziemi. Już 31 sierpnia zróbmy razem krok w stronę walki ze zmianami klimatu. Przyjdź do nas, stań na trawie i stań na wysokości zadania - zachęcają organizatorzy na oficjalnej stronie internetowej.

Sierpniowa impreza jest pierwszym i na pewno nie ostatnim działaniem, w ramach rządowego projektu "Partnerstwo dla Klimatu". Program został zainspirowany przez COP 14, najważniejszą konferencją gromadzącą polityków i ekologów, która rozpocznie się 1 grudnia w Poznaniu. W związku z tym wydarzeniem Ministerstwo Środowiska postanowiło informować Polaków o zagrożeniach, jakie wynikają z naszego aktualnego stosunku do środowiska. Często charakteryzuje się on ignorancją i krótkowzrocznością. Na sierpniowym pikniku zapoznamy się z dokładnym harmonogramem działań "Partnerstwa dla Klimatu", które będą podejmowane aż do początku grudnia. Będą to konferencje i debaty, ale także happeningi.

 / Fot. www.cop14.gov.plSpacer po trawie nie będzie jedyną atrakcją tego dnia. Organizatorzy zapewniają, że na Nowym Świecie pojawi się wiele osobistości świata polityki i kultury, które będą mówiły o zmianach klimatycznych. Ekspertami w tej materii będą między innymi polarnicy Marek Kamiński i Leszek Cichy, którzy zaprezentują zdjęcia zrobione podczas ich wypraw. Fotografie przestrzegają przed ignorowaniem potrzeb środowiska. Chętni wysłuchają też wykładu na temat losów środowiska naturalnego we współczesnym świecie w wykonaniu psycholożki Katarzyny Miller. Naukowy charakter pikniku nie oznacza, że nie jest on adresowany do dzieci. Najmłodsi wezmą udział w zabawach promujących ekologię, a także obejrzą spektakl "Kropelek" o oszczędzaniu wody. Natomiast na koniec pikniku wszyscy uczestnicy otrzymają zieloną cegiełkę, czyli kawałek trawnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.08.2008 13:56

(+) Podoba mi sie ten tekst. Konkretny, logiczny, pozbawiony ozdobnikow...

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajna sprawa, pracuję na tej ulicy ale szkoda ze to w niedziele :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.