Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10634 miejsce

Botox - zamiast odmładzać może zabijać!

Lek firmy Botox o tej samej nazwie głównie kojarzy się z niwelowaniem zmarszczek. Jednak jest on stosowany także w kuracjach przeciw kurczom u dzieci; odnotowano już przypadki śmierci po tej terapii...

 / Fot. AKPA Polska PressSkładnikiem leku firmy Botox a także mniej znanego Myobloc jest toksyna botulinowa, która powoduje rozluźnienie mięśni. Dlatego środek ten używany precyzyjnie pomaga przy niwelowaniu zmarszczek mimicznych. Po zaaplikowaniu w konkretnych mięśniach przy napinaniu twarzy nie powstają fałdy na przykład między brwiami lub prążki na czole przy podnoszeniu brwi. Funkcja rozluźniania pomaga także niwelować problemy związane z niekontrolowanymi skurczami mięśni (kurcze toniczne) w chorobie zwanej spastycznością.

Amerykański urząd kontroli i atestowania leków FDA poinformował, że aplikowany punktowo Botox w zastrzykach może rozprzestrzenić się również poza obrany mięsień i doprowadzić do problemów z przełykiem oraz układem oddechowym, a w przypadku dzieci poniżej 16 roku życia nawet do śmierci, co właśnie miało miejsce w USA i spowodowało całą aferę.

W Polsce terapia przeciwzmarszczkowa za pomocą leku Botox jest powszechna. W wyszukiwarce internetowej pod hasłem „Botox” to właśnie gabinety oferujące tę usługę dominują wśród ponad 400 tysięcy wyników dla języka polskiego.

Źródła: Stern.de, NYTimes.com, FDA.gov
Więcej o spastyczność na Botox.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

marcin olesinski
  • marcin olesinski
  • 05.12.2010 15:16

Komentarz został ukrytyrozwiń

"a takie lody np. ile mają toksyn, chemii i wogle. albo szynka? albo chleb, same konserwanty, albo ciastko ze sklepu, albo paluszki krabowe-sztuczne barwniki."

Oglądałem pewien dokument, w którym jakiś uczony mówił, że obecne ciała w trumnach właśnie przez konserwanty rozkładają się kilka lat dłużej. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żadno odkrycie. Botox to inaczej toksyna botulinowa, czyli potocznie - jad kiełbasiany. Bardzo silna trucizna o działaniu neurotoksycznym. Potencjalna broń biologiczna:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kie%C5%82basiany

Komentarz został ukrytyrozwiń

moim zdaniem to samo życie jest chorobą przenoszoną drogą płciową;>
a takie lody np. ile mają toksyn, chemii i wogle. albo szynka? albo chleb, same konserwanty, albo ciastko ze sklepu, albo paluszki krabowe-sztuczne barwniki.
normalnie powoli umieramy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.