Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17374 miejsce

BOVSKA: Spójna plastycznie i muzycznie (wywiad)

To właśnie jej piosenka – „Kaktus“, pojawia się w serialu „Druga szansa“. Przyznaje, że z każdym dniem liczba jej fanów rośnie, m.in właśnie dzięki serialowi. A na pytanie, czym jest dla niej muzyka, odpowiada, że jest ona sinusoidą emocji.

„Kaktus“ to wyjątkowa piosenka. W czym tkwi jej inność, wyjątkowość? Co takiego jest w tym utworze, że aż tak spodobał się słuchaczom?

-Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Wolałabym chyba pozostawić je słuchaczom. Jeśli jednak mam na nie odpowiedzieć, to mogę domyślać się, że wpada w ucho dzięki rytmice tekstu, która ma swoje odzwierciedlenie w charakterystycznym rytmie muzycznym. W piosence jest zabawa znaczeniami i sylabami słów. Ma też chyba w sobie jakąś iskrę zapalną :)

…I stacjom telewizyjnym. Jak zareagowała Pani, kiedy dowiedziała się, że to właśnie „Kaktus“ będzie motywem przewodnim czołówki serialu „Druga szansa“ w TVN?

-Była to dla mnie ogromna niespodzianka i wielka radość.

W poniedziałek odbyła się premiera telewizyjna serialu. Co czuje artystka, kiedy słyszy swój utwór w telewizji?

-Czuję oczywiście radość! Cieszę się, że dzięki serialowi piosenkę będzie mogło usłyszeć miliony ludzi, do których byłoby mi bardzo trudno dotrzeć w inny sposób. A jak już napisze się piosenkę, to przyjemnością jest dzielenie się nią z innymi.
Poza tym cieszę się, że piosenka towarzyszy serialowi zrealizowanemu z rozmachem i świetną obsadą.

Mówi się, że po zaprezentowaniu w telewizji (w serialu zwłaszcza!) utworu zainteresowanie wykonawcą rośnie. Jest tak w Pani przypadku?
okładka płyty Bovska “Kaktus
-Od premiery serialu minęło zaledwie kilka dni, a już teraz widzę jak bardzo dużo ludzi trafia na youtube i facebooka Bovskiej właśnie dzięki serialowi. Cieszę się tym i nie mogę doczekać się premiery płyty (która już 11 marca), kiedy będę mogła podzielić się ze słuchaczami większą ilością utworów.

Dostała już Pani odezwy od fanów, w których przyznawali, że Pani utwór i Pani twórczość poznali właśnie dzięki premierowemu odcinkowi „Drugiej szansy“?

-Tak, dzięki „Drugiej Szansie“ „Kaktus“ zyskał wielu fanów, czego dowodem są wpisy na facebooku i pod video „Kaktusa“ na youtube.

Podobno w serialu wykorzystane będą też inne Pani utwory. Które?

-W pierwszym odcinku serialu w napisach końcowych pojawiła się niepublikowana jeszcze piosenka pt. „Nie ogarniam“. Twórcy serialu mają dostęp do wielu moich piosenek i sama nie wiem, które zostaną użyte. Jestem bardzo ciekawa :)

Jeśli chodzi o film „Planeta singli“, to który utwór będzie można usłyszeć?

-W filmie w reż. Mitji Okorna, „Planeta Singli“ znalazła się piosenka, która stanowi bonus do płyty. Jest to piosenka pt. „The man with an unknown soul“ i jest jedyną na płycie śpiewaną w języku angielskim.

To bardzo pracowity czas dla Pani. Już 11 marca premiera Pani płyty „KAKTUS“. W jakim klimacie utrzyma Pani krążek?

-Na płycie znalazło się w sumie 14 numerów, z czego dwa - „W jedną stronę“ i „W drugą stronę“ to takie intro i outro wprowadzające w płytę i kończące ją. Czyli w sumie jest tam 12 pełnych piosenek.
Obok znanego już słuchaczom „Kaktusa“ i piosenki „Póki Czas“, będzie też kilka rytmicznych i szybkich utworów. Jednak na płycie znajdzie się też kilka spokojniejszych piosenek.

Kogo zaprosiła Pani do współpracy nad płytą? Będą duety?

-Płytę współtworzę wraz z Janem Smoczyńskim. Razem pisaliśmy muzykę do płyty, jest on również jej producentem. Na płycie pojawia się męski głos i jest to właśnie głos Jana.

Jedną Pani miłością jest muzyka, a drugą…grafika. Co polubiła Pani najpierw?

-Nie było nic najpierw. U mnie te dwie dziedziny przez całe życie przeplatają się i uzupełniają. Ciągle kazano mi wybierać, a ja ciągle odmawiałam tego wyboru. Potem skończyłam Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina i Akademię Sztuk Pięknych i tak do dziś, robię dwie rzeczy na raz. Strona wizualna muzyki ma dla mnie też ogromne znacznie. To jak zaprojektowana jest płyta, w co jesteśmy ubrani na scenie, jak wyglądają nasze teledyski. Bovska jest spójna plastycznie i muzycznie.

Czy potrafiłaby Pani z którejś z tych dwu aktywności zrezygnować? Jeśli już, to z grafiki dla muzyki, czy odwrotnie?

-Dzięki temu, co robię obie dziedziny przenikają się ze sobą i dają mi poczucie spełnienia. Nie czuję żebym musiała z nich rezygnować. To tak jakbym zrezygnowała z cząstki siebie.

Projekt okładki był Pani pomysłem? Wykonanie również?

-Projekt okładki był moim pomysłem. Namówiłam do współpracy Pawła Nolberta i stworzyliśmy projekt w kolaboracji. Ogromnie cieszę się z tej twórczej wymiany. W pudełku płyty znajduje się również koperta niespodzianka, która zaprojektowana została przez Natalię Kopiszkę – KOPI. Koperta jest na rzep, a w środku w niej znajduje się płyta. Można ją odczepić i zrobić z niej użytek wedle uznania. Poza tym na okładce, na plakacie, i w środku znalazły się zdjęcia wykonane przez bardzo zdolnego fotografa - Łukasza Murgrabię.

Czy w ramach promocji płyty planowana jest trasa koncertowa? Spotkania z fanami?

-Trasa w przygotowaniu. A pierwszy koncert premierowy planowany jest już 17 marca w Syrenim Śpiewie. Wszystkie szczegóły na oficjalnym profilu Bovska na Facebooku.

Czym jest dla Pani muzyka?

-Muzyka to sinusoida emocji, brzmień i rytmów, które w określony sposób oddziaływują na umysł, duszę i ciało. Muzyka to przede wszystkim brzmienie. Ułatwia oddychanie, zmusza do refleksji. A czasem po prostu bawi i porywa do tańca. Czasem jest po prostu formą do złapania.

Może na koniec coś o najbliższych planach, oprócz płyty?
Fot. Łukasz Murgrabia - BOVSKA/ sesja zdjęciowa / Fot. Fot. Łukasz Murgrabia
-Marzy mi się nowy teledysk, bo czerpię ogromną przyjemność w tworzeniu i realizowaniu ich. Chętnie porysowałabym i powymyślała nowe piosenki, bo dużo projektów i niedokończonych pomysłów leży w szufladzie i czeka na wolniejszy czas. Marzą mi się już wakacje, ale czuję że do nich jeszcze daleko.

(Rozmawiała Mariola Morcinková)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.