Facebook Google+ Twitter

Boże Ciało. Procesje przejdą przez Warszawę. Będą utrudnienia w ruchu. Mapa

Dziś Boże Ciało. W Warszawie odprawiono mszę w bazylice Świętego Krzyża, po której sprzed świątyni wyruszyła procesja eucharystyczna. Jej trasa prowadzi do ołtarzy ustawionych przy Krakowskim Przedmieściu, na pl. Piłsudskiego i przy kościele św. Anny.

Uroczystościom Bożego ciała w bazylice św. Krzyża przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

W procesji uczestniczą biskupi warszawscy, duchowieństwo, harcerze, wojsko, policja, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele parafii warszawskich ze sztandarami.

Na trasie procesji wystąpią utrudnienia w ruchu - ostrzega policja.Trasa procesji będzie przebiegała ulicami: Krakowskim Przedmieściem, Królewską, przez pl. Piłsudskiego, ul. Tokarzewskiego, Karaszewicza i Krakowskim Przedmieściem.

Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami. ZTM zapowiedziało zmiany:

Linia 111 w stronę Esperanto - od skrzyżowania Mazowieckiej i Królewskiej ulicami Królewską i Marszałkowską do placu Bankowego, a w stronę Gocławia od pl. Bankowego ulicami Marszałkowską, Królewską, Mazowiecką i Kredytową.
Linie 116, 180, 222 i 503 pojadą na Chomiczówkę, Konwiktorską i Nowodwory przez Królewską, Marszałkowską, Senatorską i Miodową, a w kierunku Wilanowa, Spartańskiej i Natolina Kapucyńską, al. Solidarności, przez pl. Bankowy, Marszałkowską, Królewską, Mazowiecką i Kredytową.
Autobusy linii 174 zmieniają swoją trasę tylko jadąc w stronę Zachęty. Objazdy prowadzą przez Mazowiecką, Kredytową, Jasną, Świętokrzyską, Mazowiecką i Królewską.
Linia 175, kursujące na pl. Piłsudskiego pojadą przez Królewską, Marszałkowską, przez rondo Dmowskiego i Alejami Jerozolimskimi.
Autobusy linii 178, kursujące do Ursusa pojadą Kapucyńską, al. Solidarności, przez pl. Bankowy, Marszałkowską i Królewską.
Linia 195 zmienia trasę prowadzącą na pl. Piłsudskiego. Autobusy pojadą przez Aleje Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowską, Królewską, Mazowiecką i Kredytową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.