Facebook Google+ Twitter

Boże Narodzenie bez śniegu? Sprawdź, jak było w poprzednich latach

Święta bez śniegu? Okazuję się, że to całkiem możliwe. W poprzednich latach wcale nie było lepiej. Jednak ani razu od początku tego wieku nie zdarzyło się, żeby do grudnia spadło tak mało śniegu.

Święta bez śniegu mieliśmy pięć lat temu / Fot. Domena publiczna, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Verschneite_Landschaft.jpgWszyscy ci, którzy liczyli, że na święta spadnie śnieg, mogą czuć się zawiedzeni. Synoptycy zgodnie twierdzą, że tegoroczne Boże Narodzenie zamiast śnieżne i mroźne będzie deszczowe. Nie sprawdzi się także przysłowie "Św. Barbara po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie". Okazuje się, że na biały puch nie ma co liczyć także w Sylwestra.

Święta bez śniegu nie są niczym nowym. Jednak ani razu od początku tego wieku nie zdarzyło się, żeby w grudniu spadło tak mało śniegu. W ciągu ostatnich dziesięciu lat były zimy zarówno bardzo mroźne jak i ciepłe.

Jak podaje portal TVN Meteo najcieplejsze Boże Narodzenie w Polsce, w ciągu ostatnich dziesięciu lat mieliśmy w 2004 i 2009 roku. Dwa lata temu na Opolszczyźnie, termometry wskazywały 13 stopni na plusie. Według danych synoptyków najzimniej było w 2001 i 2003 roku. Wtedy temperatury spadły do ok. -16 st. Celsjusza.

Czytaj dalej ----->

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.