Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18081 miejsce

Boże Narodzenie - magiczne święta dla dzieci

Boże Narodzenie jest świętem szczególnie wyczekiwanym przez cały rok. Pachnąca lasem choinka, błyszczące lampki i zapach świątecznego ciasta to tylko niektóre z atrybutów Wigilii. Jak sprawić by te święta były nie tylko rodzinne, ale również magiczne, szczególnie dla naszych pociech.

Trudno wyobrazić sobie święta bez choinki i świętego Mikołaja, a czas spędzony w kręgu najbliższych jest naprawdę wyjątkowy. Jak sprawić, aby nasze dzieci również poczuły się wyjątkowo a świąteczna atmosfera była dla nich magiczna?

Jak Boże Narodzenie to święty Mikołaj

Jak pomóc dziecku uwierzyć w Świętego Mikołaja?

Każdy rodzic zapewne kiedyś usłyszy pytanie: "Mamo, tato czy święty Mikołaj naprawdę istnieje?". Dlatego już wcześniej powinniśmy się do niego przygotować.
Napiszmy wspólnie list do świętego Mikołaja. Niech nasza pociecha wie, że lista jej życzeń trafi do odpowiedniej osoby. Rodzice chcący udowodnić dziecku istnienie św. Mikołaja mogą zamówić specjalny list zaadresowany personalnie do dziecka.

Poczta Mikołaja

Laplandia

Listy od Mikołaja

Nadawcą jest oczywiście św. Mikołaj. Zamówienie takiego listu nie wymaga dużo czasu. Sami ustalamy jego treść, albo korzystamy z gotowych wzorów.Święty Mikołaj / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/29/Santa_in_the_Disney_parade.jpg Możemy być pewni, że na wysokiej jakości papierze, w specjalnej kopercie ze znaczkiem i stemplem Św. Mikołaja zaadresowany do dziecka list trafi do naszej skrzynki.

Kto z nas nie pamięta wypatrywania w wigilijny wieczór pierwszej gwiazdki na niebie? Wówczas do każdego domu pukał tajemniczy gość z workiem pełnym prezentów. Zadbajmy o to, aby i nasze pociechy czekały na tą gwiazdkę z wypiekami na policzkach.

Święty Mikołaj to podstawowy element świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekają na jego wizytę. Rodzice powinni zadbać o to, aby ten moment był wyjątkowy i niezwykły. Najprościej jest kupić strój Mikołaja. Tata, dziadek czy ktokolwiek z rodziny w pewnym momencie znika aby wejść w rolę starszego pana z długą, siwą brodą. Jeżeli chcemy aby przebranie było idealnie dopasowane, możemy zlecić uszycie takiego stroju. Wiele firm proponuje takie usługi, wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową "strój Św. Mikołaja"
Dla rodziców chcących zaskoczyć dzieci bardziej profesjonalnie proponuję zamówienie wizyty Mikołaja do domu

Mikołaj24.pl

Centrum Małego Człowieka

Mikołaje do wynajęcia

Mikołaj.pl

O tym należy pomyśleć jednak dużo wcześniej, bo kalendarz Mikołaja w okresie świątecznym jest bardzo napięty.
Dzieci na pewno ucieszą się z jego wizyty, tym bardziej że będzie prawdziwy. Do tego spotkania musimy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim przygotujmy prezenty i dobrze je schowajmy, aby dziecko było pewne, że przyniósł je Mikołaj.
Prezentów dla maluchów w okresie bożonarodzeniowym jest mnóstwo. Jak wybrać ten odpowiedni?

"Kochany Święty Mikołaju..." czyli prezentowy niezbędnik dla rodziców

Nasze pociechy na pewno będą chciały zdjęcie z Dziadkiem Mrozem, przygotujmy więc aparat. Jednak najważniejsze, aby przekazać informacje o swoich pociechach, bo przecież Mikołaj wie wszystko.

A jak Święty Mikołaj to i Laponia

Jeżeli chcemy, aby święta były magiczne nie tylko dla naszych pociech ale również dla nas, Laponia / Fot. Sami Keinänen/ wikimedia commonszafundujmy sobie wycieczkę do Laponii - Krainy Świętego Mikołaja W sezonie bożonarodzeniowym biura podróży organizują takie wyjazdy z mnóstwem atrakcji:

- specjalne paszporty dla dzieci do zbierania pieczęci ze wszystkich wydarzeń w Kraju Świętego Mikołaja
- podróż do farmy reniferów
- powitanie dzieci przez pomocników Mikołaja i odwiedzenie jego chatki
- wspólne dekorowanie choinki i oczywiście prezenty od Świętego Mikołaja

Taka wycieczka nie tylko sprawi dużo radości naszym dzieciom, ale pozwoli również nam stworzyć niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkie piękne wspomnienia z dzieciństwa to zasługa naszych rodziców. Teraz nasza kolej. Podarujmy dzieciom Święta pełne miłości i ciepła. Niech ten czas będzie dla nich niezapomniany i magiczny. Naprawdę na to zasługują.

A już dziś zabierzmy się wspólnie z dziećmi za przygotowywanie ozdób choinkowych

Anioły, aniołeczki i wstążeczki. Jak z dzieckiem ozdobić choinkę

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

:)
Najsympatyczniejszy temat każdego roku.
W Polsce też jest Kraina Świętego Mikołaja:
http://www.krainamikolaja.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
cdn
  • cdn
  • 18.12.2010 19:41

Tak naprawdę to są święta brzucha. Makowiec, bigos, kluski z makiem, kiełbasa, kotlet schabowy, piwo itd, itd. Ale w święta brakuje Jezusa. Fakt, śpiewa się kolędy. Często pod wplywem alkocholu głośniej i częściej. O co chodzi? Czy na tym polega bycie chrześcijaninem? Jezus by zapewne wolał, żeby ludzie zamiast świętować jego urodziny, stosowali w codziennym życiu zasady, które podał. I tu mamy kolejny problem. Chrześcijanie nie znają Biblii, więc nie znają zasad. Bo gdyby znali wiedzieliby, że Jazus ani razu nie obchodził swoich urodzin. Jego pierwsi uczniowie też nie obchodzili jego urodzin. Zwyczaj ten był praktyką pogan. Jak podaje New Catholik Encyklopedia: "Data narodzin Chrystusa jest nieznana. W ewangeliach nie podano dnia, ani miesiąca"(1967, t.3 s. 656).Zasadą, której uczył Jezus, było mówienie prawdy. A tu proszę, zakłamanie.
Jeszcze jedna sprawa. Ewangelia Łukasza podaje, że gdy Jezus się rodził, w krainie tej byli pasterze ze stadani przebywający nocą na polu.Wniosek: Jezus nie narodził się w grudniu! Kto w zimę wypasa owce nocą przebywając w polu? To nie była zima. Kler wmawia nam datę grudniową, ale to nie jest prawda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wobec tego przypomnę i Czekając na Mikołaja w W24 link
oraz Czekając na BN
link
Punktualna choinka link
i na zakończenie
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, a już jutro Mikołajki. Trzeba powiedzieć dzieciom, żeby dobrze wyczyściły buty :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święty Mikołaj i Laponia to dla dzieci radość i nadzieja. Wspólne przygotowywanie świąt Bożego Narodzenia to wielka frajda dla naszych pociech i nie tylko :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.