Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23792 miejsce

Boże Narodzenie w Betlejem. Do miasta przybyły setki turystów

Pielgrzymi z całego świata przybywają do Betlejem na obchody Bożego Narodzenia. Wśród nich jest wielu Polaków. Wezmą udział w uroczystościach w miejscu narodzin Chrystusa. Jest ich jednak znacznie mniej niż rok temu.

Kulminacyjnym momentem obchodów Bożego Narodzenia będzie uroczysta pasterka we franciszkańskim kościele świętej Katarzyny, tuż obok Groty Narodzenia. / Fot. Mariusz Michalak Na placu Żłóbka przed Bazyliką Narodzenia w Betlejem stanęła ogromna choinka. Można tam spotkać osoby z całego świata. "Moje rodzinne miasto w Norwegii oraz Betlejem to miasta partnerskie, dlatego tu przyjechałem. Pogoda nie przypomina mi jednak Bożego Narodzenia bo świeci słońce. Ale to interesujące, móc zobaczyć, jak oni tutaj spędzają Święta" - mówi cytowany przez Polskie Radio Anders z Norwegii.

Zobacz także: Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Zdjęcia

W ubiegłym roku w okresie Bożego Narodzenia Betlejem odwiedziło 135 tysięcy osób. Niedawna ośmiodniowa wojna w Strefie Gazy, wystrzeliwanie palestyńskich rakiet w kierunku Jerozolimy i Tel Awiwu sprawiło, że część turystów odwołało swój przyjazd. Kupcy podkreślają także, że pielgrzymów odstrasza "mur bezpieczeństwa", który odcina część Betlejem. Według przewidywań liczba turystów w tym roku spadnie o 25 proc. Grota Narodzenia Pańskiego znajduje się krypcie pod ołtarzem Bazyliki Narodzenia Pańskiego wybudowanej w roku 326. / Fot. Mariusz Michalak

Zobacz także: Wesołych Świąt dla czytelników, autorów i redakcji W24.pl

Kulminacyjnym momentem obchodów Bożego Narodzenia będzie uroczysta pasterka we franciszkańskim kościele świętej Katarzyny, tuż obok Groty Narodzenia. Przewodniczył jej będzie łaciński patriarcha Jerozolimy, Fawad Tual.
Grota Narodzenia Pańskiego znajduje się krypcie pod ołtarzem Bazyliki Narodzenia Pańskiego wybudowanej w roku 326. Jej centralne miejsce to ołtarz prawosławny, pod którym umieszczona jest czternastoramienna srebrna gwiazda z łacińskim napisem: Hic de Virgine Maria Jesus Christus natus est. 1717 (Tu z Maryi Dziewicy narodził się Jezus Chrystus. 1717).

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.