Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

44040 miejsce

Bp Mering: W niedzielę odprawię mszę za walczących o dobro i sprawiedliwość

"A jeżeli chodzi o abonament – ja swój odbiornik wyrejestrowuję od 1 stycznia, zwykle bowiem płaciłem za cały rok „z góry”!" - pisze w liście pasterskim do wiernych biskup włocławski Wiesław Mering.

 / Fot. Kolanin/domena publicznaBiskup w swoim liście zauważa, że wybory należą do "porządku moralnego". Zachęca również, by głosować mądrze. "Wybierajmy, pamiętając o kryteriach moralnych!" - apeluje hierarcha.

Dalsza część listu dotyczy udziału Adama "Nergala" Darskiego w programie "The Voice of Poland". Biskup przywołuje niecenzuralne wypowiedzi lidera Behemotha. "Obojętnie kto pomniejsza grzech „Nergala” – zasługuje na odrzucenie swojej opinii przez chrześcijan. A jednak niektórzy godzą to z chrześcijaństwem – wyjaśnić nie umiem!" - czytamy w apelu, który zamieszcza serwis wPolityce.

Na koniec biskup zapowiada odprawienie mszy świętej w dniu wyborów. Celebrowana ma być w intencji "wszystkich, którzy walczą o dobro i sprawiedliwość w życiu społecznym".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.