Facebook Google+ Twitter

Bp Pieronek: holokaust wykorzystywany przez Żydów!

Konsternację środowisk żydowskich wywołał biskup Pieronek. Oburzona jest nie tylko Gazeta Wyborcza. Stolicę apostolską drogo kosztowała mimowolna afirmacja negacjonisty bp Williamsona. Czy Żydzi ponownie nabiorą podejrzeń, co do szczeroś

Invenzione ebraica - można tłumaczyć, jako inwencja żydowska, co łagodzi nieco wypowiedź hierarchy. Jej istota pozostaje taka sama: "Szoah [stan nieobecności Boga - teologicznie niedorzeczny, bo Bóg jest zawsze i wszędzie - od autora] jako taki to żydowski wymysł, można by równie dobrze mówić z taką samą mocą i ustanowić dzień pamięci także o licznych ofiarach komunizmu, prześladowanych katolikach i chrześcijanach".

Nie ma co Pieronka zmuszać do samokrytyki jak Marlona Brando, który mówił o zadawanym przez hollywoodzkich Żydów cierpieniu artystom. Nie warto powielać głosów oburzenia rodem z filmu Marczewskiego o stalinizmie. Rozdzieranie szat nad polskim antysemityzmem także nie ma sensu. Izraelski monitoring wykazał, że najwięcej go jest w USA i wielkiej Brytanii, czyli krajach, które przodują w walce z nierównościami i rozliczaniem antysemityzmu i w których Żydzi mają największą reprezentację ekonomiczną i polityczną. Tam też dochodzi do najbardziej absurdalnych ideologicznie konfrontacji z chrześcijaństwem.

Lepiej zastanowić się, jakie racje przemawiają za uniwersalnością ludzkiego cierpienia, a które za wyjątkowością holokaustu?

Bp Pieronek sugeruje, że cierpienie żydowskie jest nadużywane w celach doraźnych, aby dominację żydowską ("Żydzi, mają dobrą prasę, ponieważ dysponują potężnymi środkami finansowymi, ogromną władzą i bezwarunkowym poparciem Stanów Zjednoczonych i to sprzyja swego rodzaju arogancji, którą uważam za nie do zniesienia") odseparować od jakiejkolwiek krytyki. Zagłada Żydów została - według biskupa - uprzywilejowana w taki sposób, że chroniona jest nie tylko pamięć o Żydach, ale koncepcja elitaryzmu. Rasowe uprzedzenia transmitowano w rasową wyjątkowość, bo cierpienie żydowskie ma być - zgodnie z ideą holokaustu - różne od każdego innego ludzkiego cierpienia; różne, czyli lepsze. Proste związanie przyczyny i skutku definiuje każdą krytykę Żydów - słuszną czy niesłuszną - jako potencjalną nienawiść rasową: "Popatrz do czego to prowadzi. Niemcy krytykowali nadreprezentację Żydów, a potem ich zabili".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Tak Marcinie - Kościół modli się o to by wszyscy poznali Chrystusa - to oczywiste. Chodzi o samo sformułowanie - "wiarołomni Żydzi".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem że chodzi ci o "pro perfidis Judaeis", a nie o sam fakt, że się modli o nawrócenie żydów? Czy też i to, i o to?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze do Jarka,
laicyzm, nś to są mechanizmy współżycia a nie zasobniki tożsamości. ale czy dojrzałe współżycie społeczne bez odniesienia do tożsamości jest na dłuższą metę możliwe? Raczej przypomina bombę z opóźnionym zapłonem, vide federacja jugosłowiańska czy habsburska. Daje się za przykład USA. Amerykanie mają jednak swoją tożsamość publiczną - biblijną. Mniejszości się tam szanuje, ale nie ich Bóg jest odniesieniem dla polityków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam świadomość. Absurdalne jest w tym konkretnym przypadku to, że sąd musiałby nakazać wycofanie Missale Romanum sprzed reformy liturgicznej, w którym owa modlitwa funkcjonowała. Należy jednak pamiętać, że już w Mszale Pawła VI - modlitwa została zmodyfikowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.01.2010 12:37

Nie wiem czy masz świadomość, że za rozdawanie ulotek z treścią tej modlitwy prokuratura w Polsce postawiła zarzuty kilku osobom. Śmiałem się czy Prokuratura będzie starała się ustalić miejsce zamieszkania "autora tekstu" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

...Przed Vaticanum II w liturgii w Wielki Piątek odmawiano modlitwę św. Piusa V:

"Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.

Módlmy się:

Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet żydów wiarołomnych nie odrzucisz:
wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez uzgodnień między religiami, które konstytuują mentalność poszczególnych nacji nie będzie pokoju - zgodzisz się z tym Jarek? A jeśli się zgodzisz to twoja teza o abdykacji religii jest nieprawdziwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fundamentaliści to esencja, laicy to jej rozrzedzona wersja. 70 procent arabów w Europie nie praktykuje, ale ich myślenie, sposób patrzenia na świat, hermeneutyka są przedłużeniem aksjomatów i interpretacji religijnych. Tak jest w przypadku neokonserwatystów a nawet liberalnej Europy, bo laicyzm to tylko lustro, reakcja na rzeczywistość religijną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W religii chrześcijańskiej nie ma żadnych modlitw przeklinających Żydów, tak jak to jest w odniesieniu do chrześcijan w modlitwach żydowskich.
Całość proszę przeczytać tutaj:
http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_591.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie czy wy nie widzicie że tematykę tą co jakiś czas poruszają "fundamentaliści każdej z religi" normalny arab , żyd czy polak wogóle się tym nie interesuje gdyż życie jest zdecydowanie ciekawsze by się zajmować tym jaki Bóg jest "ważniejszy" może fundamentaliści raczej skupią się o "modły" do swojego Boga KAZDY Z OSOBNA - a Bóg ZEŚLE NA NAS swe łaski byśmy byli wobec siebie bardziej "wyrozumiali" i "miłosierni" i to będzie dla nas wszystkich sukces. W segmecie rynku religijnego jak w każdym zapanowała moda na "promocję" w szczególności "negatywną kampanię" w mas mediach. Skutkiem tego jest mieszanie ludziom w głowach i doprowadzanie do zaostrzania konfliktów nie raz prowadzących do wojny - nikomu nie potrzebnej. Co do żydów samych w sobie - kozystają oni z wielkiego udogodnienia gdyż w większości świata mamy doczynienia z rządami MNIEJSZOŚCI - a te rządy bronią interesów tych właśnie grup - całkowiecie niepotrzebnie. W POLSCE jest tak samo nikt się nie liczy ze społeczeństwem gdyż można każdy "idiotyczny pomysł" przewalić przez Sejm nie pytając się "społeczeństwa" czy popiera takie rozwiązanie - zasłaniając się przy tym "nieodpowiedzialnoscią obywatelską" zarzucając ludziom że "nie dorośli do własciwego wyboru" itd. i macie tego skutki , za chwilę grupa oszołomów będzie miała wiecej do powiedzienia niż 90% społęczenstwa. Szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.