Facebook Google+ Twitter

Bp Pieronek: Napieralski nie pamięta Polski sprzed 1989 r.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-04 07:39

Biskup Tadeusz Pieronek ostro krytykuje nowego przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego, który zapowiedział, że gdy Sojusz dojdzie do władzy, wypowie konkordat. Biskup Pieronek nazywa wypowiedzi szefa SLD "egzotycznymi postulatami", a Napieralskiemu zarzuca, że nie pamięta, jak wyglądała Polska przez dziesiątki lat, przed 1989 rokiem.


Hierarcha w rozmowie z "Dziennikiem" wyraził przekonanie, iż agresja wobec konkordatu wynika z faktu, że ten dokument układa stosunki między Kościołem katolickim i państwem w sposób całościowy i pokojowy. Tymczasem, zdaniem biskupa Pieronka, lewica pragnie, aby wszystko w państwie było podporządkowane wizji świata, którą ma ona.

Biskup Tadeusz Pieronek nie zgadza się również z zarzutem podnoszonym przez lewicę, że konkordat narusza zasadę neutralności światopoglądowej. Zdaniem duchownego lewica traktuje ową neutralność tak, jak to robili komuniści, którzy uważali, że mogą wszystko, podczas gdy inni mają milczeć. Taką postawę biskup Pieronek nazywa zniewoleniem.

Wywiad z biskupem Pieroenkiem - w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.