Facebook Google+ Twitter

Bracia Czesi, nie zostawiajcie nas samych!

"Czeski minister rolnictwa Petr Bendl oświadczył w telewizji, że chce na szczeblu Unii Europejskiej zabiegać o możliwość zakazania importu do Czech żywności z Polski" - podała Gazeta Wyborcza 16 kwietnia.

Ta informacja może sprawiać wrażenie, że czeska inicjatywa wymierzona jest przeciwko Polsce. Po dokładniejszym przeczytaniu widać jednak, że polskie społeczeństwo zyskało sojusznika w walce z nieprzejrzystymi, często niedemokratycznymi lub skorumpowanymi strukturami w Polsce.

Po aferze solnej prokuratura w Polsce uznała, że nie poda nazw firm, w których sól ta była używana. Potraktowała polskich konsumentów jak poddanych, którzy nie muszą znać szczegółów. Władza powie im, czy należy się bać czy nie. Władza powie im, co należy kupować, a czego nie. Władza jest wielka i nieomylna. Nie będzie się plebs mieszał do jej decyzji. Które firmy używały zatruty susz jajeczny do makaronów, ciastek, itp. ? Tego prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim nie chce ujawnić. Widać przy tym znowu piękny styl pisania w polskich mediach: „prokuratura” nie chce ujawnić.

W dzisiejszych gazetach powinno znaleźć się zdjęcie prokuratora, który podjął tę decyzję. Być może miał rację, ale niech nie kryje się w anonimowości, niech ma odwagę bronić swoich decyzji.

To jest kontekst, w którym należy oceniać wspaniałą inicjatywę czeskiego ministra rolnictwa. Jeżeli władze polskie i polska prokuratura utajniają informacje o aferach w przemyśle spożywczym, to niech embargo obejmie całą polską żywność, która potencjalnie stanowić może zagrożenie. Czy jest wspanialsza metoda na układy wiążące polskie władze różnego szczebla i firmy, a stanowiące zagrożenie dla każdego polskiego konsumenta? Ja nie czuję się tym zagrożony. Wprost przeciwnie. Gorąco apeluję do władz czeskich, aby nie rezygnowały z nacisku.

Bracia Czesi nie zostawiajcie nas samych! Nie damy sobie sami rady z naszymi nieudolnymi władzami, nie rozumiejącymi, czym jest demokratyczne społeczeństwo.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.