Facebook Google+ Twitter

Bracia podejrzewani o atak na redakcję Charlie Hebdo nie żyją. Policja dokonała szturmu w miejscu ich pobytu

Podejrzewani o atak na redakcję magazynu "Charlie Hebdo" bracia Szarif i Saif Kouachi nie żyją - twierdzi agencja AFP. W podparyskiej miejscowości Dammartin-en-Goële doszło do szturmu policji na budynek drukarni, gdzie mieli przebywać napastnicy.

https://flic.kr/p/qJdXFr / Fot. Gerry Lauzon/CC BY 2.0Około godziny 17 doszło do trwającej około minuty wymiany ognia w miejscowości Dammartin-en-Goële, gdzie ukryli się podejrzewani o masakrę w redakcji Charlie Hebdo bracia Kouachi.

Telewizja francuska podaje, że słychać było wybuchy granatów i strzały. Oddziały specjalne dokonały szturmu na budynek starej drukarni, w którym zabarykadowali się napastnicy wraz z przynajmniej jednym zakładnikiem.

Chwilę przed strzelaniną widać było, jak funkcjonariusze oddziałów specjalnych zajmowali miejsca na dachach budynków otaczających drukarnię.

Bracia Szarif i Saif Kouachi zamknęli sie w małej drukarni w Dammartin-en-Goële, w pobliżu podparyskiego lotniska. Agencja AFP twierdzi, że zostali zabici, a zakładnik jest bezpieczny.

32-letni Cherif i 34-letni Said Kouachi urodzili się w Paryżu, z pochodzenia Algierczykami. Mieli algierskich rodziców, którzy zmarli, gdy chłopcy byli mali. Adoptowała ich rodzina z Rennes. Znajomi mówili o nich, że byli zwykłymi chłopakami - podaje CNN.

Czytaj także: Protesty i demonstracje po masakrze w redakcji Charlie Hebdo w Paryżu (wideo)


Według gazety "Le Monde" jeden z braci przygotowywał się do wyjazdu na wojnę z Amerykanami w Iraku. W meczecie spotkał człowieka, który uczył go posługiwania się kałasznikowem. Zaczął też trenować w parku, by złapać kondycję.

Według CNN francuski wywiad przekazał amerykańskiemu informację, że w 2011 roku przebywał on w Jemenie w obozie szkoleniowym Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim. Miał tam otrzymać szerokie szkolenie w posługiwaniu się bronią, a także prawdopodobnie, jak konstruować bombę domowej roboty.

Zarówno Said jak i Szarif Kouachi znaleźli się na liście osób, objętych zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych ze względu na zagrożenie antyterrorystyczne.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wyrywasz z kontekstu, rzeknie pewnie inny wyrywacz z kontekstu. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka sobie refleksja.

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie... Chłopaki nie unicestwili "nawet" 20 osób i państwo Francuskie dokonało na nich takiej zemsty... Może "nieco zbłądzili" młodzieńcy, ale żeby aż tak...?

A z Norwegii przykład brać!

Tam pan Breivik ma się zupełnie dobrze. Posiada wikt, opierunek i święty spokój do pracy twórczej.

Chociaż... gdy pomyślę o nagrodzie, jaką ci młodzi obrońcy Mahometa teraz otrzymali, to wcale się nie dziwię, że jest taki pęd do tej religii...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest jeszcze lepszy "dowcip" niż telefon szanownego pana mordercy do telewizji BFMTV z oświadczeniem, że zabija i da się zabić dla Państwa Islamskiego. Mianowicie fakt, że w redakcji "Ch. H." oszczędzili panią Rey (jako kobietę), a nie kropnęli też facetów, którym porwali samochody, uzasadniając: "Nie mordujemy przypadkowych cywilów". Rycerze Mahometa! Niech to piorun trzaśnie!

Tylko nie cieszcie się. Panna Bumedien (dziewczyna tego, jakby tu politpoprawni?, Afroamerykanina?) wciąż jeszcze gdzieś się ukrywa i może nawet jest w drodze na występ gościnny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Jak to dobrze! Teraz będzie można głosić, że to był atak trzech samotnych wilków zamiast czekać z duszą na ramieniu, że przed sądem mogłoby wyjść co innego./

Nie, tego już głosić nie będzie można. Przecież opinia (tfu)publiczna dostała już info, że w ostatnich sekundach życia zamachowcy wskazali mocodawcę, ba, mocodawca rzekomo się przyznał, ba, anonymous, jak sama nazwa wskazuje, anonimowo komuś tam ogłosili własny dzihad, itd, itp.

Co z tego jest bajeczką, a co prawdą ? A kogóż to? Wersja do wierzenia - jest ;)
I co najważniejsze - wróg wskazany. A środki na pokonanie wroga - zapewne tak zwany obywatel zapłaci bez szemrania. Na kredyt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anonymus wypowiada wojnę dżihadystom. Video:

http://natemat.pl/129627,hakerzy-z-anonymous-zemszcza-sie-na-terrorystach-za-zamach-na-charlie-hebdo

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i również to można będzie głosić to, co Ty zawsze mocno podkreślasz, że nie jest to wina religii, tylko zbłądzenie ułomnego człowieka, a jeszcze lepiej - to wina szatana, który go opętał, omotał i zawładnął nim w całości. Zatem czekamy na trąbienie znanej maksymy ćwiczonej w słusznie minionym okresie w stylu: socjalizm - tak, wypaczenia - nie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to dobrze! Teraz będzie można głosić, że to był atak trzech samotnych wilków zamiast czekać z duszą na ramieniu, że przed sądem mogłoby wyjść co innego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.