Facebook Google+ Twitter

Bracia z wyboru. "Brat" w kinach od 6 lipca

Julio i Daniel to bracia z wyboru. Daniel znalazł się w ich ubogim domku w slumsach Caracas po tym, jak w czasie spaceru Julio z matką znaleźli go... na śmietniku. Jako piłkarski duet mogli pokonać każdego. Czy życie zdoła pokonać ich?

 / Fot. Materiały dystrybutora / ART HOUSEStarszy brat wziął płacz swojego przyszłego brata za miauczenie kota. Być może właśnie dlatego Daniel ma ksywkę „Kot”, również na boisku. A może wpłynęła na to jego zwinność? Potrafi strzelać piękne bramki, a ich drużyna pnie się w rozgrywkach coraz wyżej. Drobnemu białoskóremu graczowi świetne piłki podaje jego umięśniony, wysoki, ciemnoskóry towarzysz w doli i niedoli, kapitan drużyny.

Ich braterską miłość i grę zespołową wyda na próbę „zdarzenie losowe”. Ta kula mogła trafić każdego, trafiła akurat osobę im najbliższą. Zamiast zapachu ciast, które wypiekała ich mama, by zarobić na życie, pojawi się woń klęski. Zaczną balansować na cienkiej linie, na końcu której znajduje się spełnienie marzeń – gra w reprezentacji Wenezueli. Będą musieli zmierzyć się z mafią, konkurencją na boisku i ze swoimi emocjami. Czy uda im się? Film trzyma do końca w napięciu. Odpowiedź poznajemy dosłownie w ostatniej jego minucie.

Nie tylko umiejętnie przedstawiona historia jest atutem tej produkcji. Wiele wnosi brak czarno-białych postaci, świetne zdjęcia i ciekawy pomysł, by odwołać się do motywu, który wielu porusza – próby wyjścia z biedy młodego człowieka, uzdolnionego w swojej dziedzinie, uparcie dążącego do celu, a jednocześnie wrażliwego. Często się on powtarza, ale w tym filmie nie jest nudny – południowo - amerykańska dzielnica biedy i futbol zdają się być jeszcze nie „zużytym” filmowo tłem.

Muzyka trzyma w napięciu, choć w jednej scenie jest irytująca. Kiedy bracia grają ze sobą, pod koniec filmu pojawia się wybitnie amerykańska muzyczka, podobna do tych, które towarzyszą pojedynkom w grach komputerowych. Jest to dla mnie jedyny nieprzyjemny zgrzyt w całej kompozycji. Są sceny śmieszne i przerażające, początkowa beztroska ustępuje dorastaniu i poważnym decyzjom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.