Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28817 miejsce

Bracki Koźlak Dubeltowy - piwo domowej roboty pod choinkę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-08 11:30

Piwo receptury Jana Krysiaka pokonało 134 inne piwa zgłoszone do konkursu na receptury domowej roboty. Festiwal Birfolla miał miejsce w czerwcu. Przygotowany przez profesjonalny browar produkt, wedle przepisu zwycięzcy, trafił już do sklepów.

Wikimiedia Commons / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tscaz_olkrus_ubt.jpeg- To wydarzenie jest ewenementem na skalę europejską. Po raz pierwszy w historii piwo domowe uwarzono w profesjonalnym browarze - Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie - podkreśla dr Andrzej Sadownik z SGGW, juror w Birofiliach, który sam warzy piwa w domowym zaciszu. - Dotychczas browary niechętnie patrzyły na domowych piwowarów - dodaje.

Do produkcji napoju użyto czterech rodzajów słodu, dwóch rodzajów chmielu oraz mchu irlandzkiego. Produkty sprowadzono m.in. z Anglii Niemiec i USA.

Jednak odtworzenie trunku przez browar wg receptury Jana Krysiaka nie było łatwe. - Nie wystarczyło tylko proste przełożenie proporcji. Musieliśmy uwarzyć dokładnie takie piwo jak pan Jan, bez żadnych prób. Nawet dla nas stanowiło to wyzwanie - mówi Dominik Szczodry, piwowar z browaru w Cieszynie.

Do sprzedaży trafiło tylko 50 tys. butelek 0,33 l wg receptury Jana Krysiaka z Chorzowa. - Zainteresowanie było tak duże, że w ciągu pół dnia od rozpoczęcia sprzedaży rozeszło się 20 proc. zapasów - mówi Sebastian Tołwiński z Grupy Żywiec.

Bracki Koźlak Dubeltowy dostępny jest wyłącznie w sieci delikatesów Alma. Za butelkę 0,33 l. trzeba zapłacić 5,49 zł. Ilość piwa jest limitowana.

źródło: Mikołaj przynosi piwo na święta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

O co sie dziwic ze zeszlo na pniu, skoro najprawdopodobniej bylo to rzeczywiscie prawdziwe piwo a nie ciagle te same, jednakowe (tylko pod roznymi etykietami) szczyny serwowane ostatnio przez kampanie piwowarskie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.