Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29976 miejsce

Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję

21 września w Warszawie rozpocznie się XI edycja Festiwalu Nauki. Festiwal organizowany jest przez największe warszawskie uczelnie (UW, PW, SGGW, AM), a także przez towarzystwa naukowe i literackie.

Inicjatywa organizacji Festiwalu Nauki w Warszawie, została zapoczątkowana przez prof. Davida Shugara, fizyka i biologa molekularnego, doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Gandawie, twórcę polskiej szkoły biofizyki molekularnej. Idea narodziła się w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) UW we wrześniu 1996 roku.

Głównym założeniem Festiwalu jest szeroko rozumiana popularyzacja nauki. I cel ten zostaje osiagnięty. Festiwal przyciąga z roku na rok, coraz większe rzesze ludzi. Prócz typowych wykładów, w tym roku odbędzie się szereg pokazów i warsztatów z zakresu nauk humanistycznych
i ekonomicznych. Na własnej skórze będzie można sprawdzić jak działają systemy motywowania pracowników lub zasiąść na kozetce u dr. Freuda.
Przygotowano 502 wydarzenia festiwalowe. W planach jest m.in. Noc Badaczy - Researchers Night, podczas której będzie można poznać naukowców od bardziej prywatnej strony, dzięki spotkaniom twarzą w twarz w kawiarniach naukowych i salach wykładowych poszczególnych instytutów. Zamiast wyłącznie słuchać naukowych wywodów
będzie można współtworzyć lekcje i pokazy. Podczas Nocy Badaczy przewidziano wycieczki, projekcje filmów, doświadczenia i pokazy z udziałem uczestników, a nawet nocną wizytę w banku!

Program XI Festiwalu Nauki dostępny jest na stronie Festiwalu:
www.festiwal.icm.edu.pl.

Jak co roku działać będzie Internetowa Gazeta Festiwalowa, dostarczająca informacji festiwalowych, relacji z wydarzeń i dyskusji, wywiadów z naukowcami i zdjęć.
Więcej na stronie www.igf.waw.pl.

Zapraszamy też do śledzenia informacji w gazecie internetowej Wiadomości24.pl.
To ciekawe, wbrew pozorom, nie tylko naukowe wydarzenie potrwa dziewięć dni.
Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chyba nie działają linki, proszę sprawdź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za info i linki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.