Facebook Google+ Twitter

Brak kondycji Ci doskwiera? Przyjdź, wykonaj test Coopera!

W najbliższą sobotę 31 marca w Częstochowie odbędzie się Test Coopera organizowany przez SKLA Zabiegani Częstochowa. Start testu zaplanowany jest na godzinę 11.

 / Fot. Mateusz TęczaTest odbędzie się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie przy ulicy Dąbrowskiego 58/64, a zacznie się już o godzinie 11. Udział w teście jest bezpłatny i może w nim wziąć udział każdy, kto chce aktywnie spędzić sobotnie południe i przy okazji sprawdzić swoją kondycję. Zgłoszenia do udziału w Teście Coopera przyjmowane będą w dniu testu do godziny 12 w biurze zawodów.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Test Coopera, otrzymają imienny certyfikat ze swoim wynikiem, a dla najliczniejszej drużyny zostanie ufundowany pamiątkowy puchar. Organizator zapewnia wodę mineralną dla wszystkich zawodników.

 / Fot. Zabiegani CzęstochowaCzym jest Test Coopera?
Test Coopera (czyt. test Kupera) to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 r., która polega na nieprzerwanym 12-minutowym biegu. Obecnie test Coopera jest często stosowany do badania sprawności fizycznej, głównie sportowców. Kenneth Cooper opracował zestaw ćwiczeń, które obejmują: bieg, chód, pływanie i kolarstwo. Największą popularnością cieszy się jednak próba biegowa. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci, określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.