Facebook Google+ Twitter

Brak możliwości dojazdu do Gdańska, czyli nowy rozkład jazdy PKP

Społeczny Komitet Obrony Linii Kolejowych w Człuchowie apeluje w sprawie zmiany połączeń kolejowych na trasie Szczecinek - Chojnice. Pismo poparły lokalne samorządy, rady sołeckie, a lokalna prasa próbowała dociec zaistniałych zmian.

Pociąg relacji Kołobrzeg-Lublin. Przejazd w Czarnem. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoW związku z wejściem od 13 grudnia 2009 roku nowego rozkładu jazdy pociągów, Społeczny Komitet Obrony Linii Kolejowych już na początku miesiąca wystosował pismo do Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Gdyni z prośbą o dokonanie stosownych zmian. Na trasie Szczecinek - Chojnice z niewyjaśnionych dla podróżnych przyczyn dokonano zmiany kursowania pociągów w soboty i niedziele. Wg nowego rozkładu jazdy mieszkańcy powiatu człuchowskiego w żaden sposób w godzinach porannych nie dojadą do stolicy województwa, czyli Gdańska. Zapewne problem ten jest trudny do zrozumienia dla ustalających rozkład kursowania pociągów na tej lokalnej trasie. Tym razem wprowadzono połączenie przed południem. Zlikwidowano natomiast poranny pociąg ze Szczecinka do Chojnic, który umożliwiał dotarcie do Trójmiasta około godziny dziewiątej rano. Zaskakujące jest również to, że zmiany wprowadzano w wielkiej tajemnicy, nikt ich nie poddał pod społeczne konsultacje. Jak wynika z podjętych przez komitet działań, to głównie młodzi ludzie korzystali z porannego połączenia. Sprawą zainteresował się również "Dziennik Bałtycki", na łamach którego można było przeczytać wyjaśnienia Piotra Janickiego (rzecznika prasowego Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Gdyni). Stwierdził on: "Niewykluczone, że pociąg ten już w styczniu powróci na tory".

Kolejną zmianą jest brak sezonowego połączenia Lublin - Kołobrzeg - Lublin. Pociąg ten kursował od 20 czerwca do 31 sierpnia, oczywiście zatrzymywał się na takich stacjach jak Chojnice, Człuchów, Czarne, Szczecinek. Po raz kolejny lekceważy się mieszkańców odległych od Gdańska i Warszawy powiatów. Apel przygotowany przez członków społecznego komitetu został poparty przez burmistrza Człuchowa i Czarnego, a także przez sołtysów Bińcza, Biernatki, Domisławia i Brzeźna. Pismo przesłane zostało również do Starostwa Powiatowego w Człuchowie i Piotra Stanke – posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.