Facebook Google+ Twitter

Brak planów naprawy autostrady A2. GDDKiA może zerwać kontrakt

Wykonawcy autostrady A2 wciąż nie przedstawili planów naprawczych pęknięć. Projekt napraw pokazali natomiast wykonawcy autostrady A1, która i tak nie powstanie na Euro 2012.

Gdyby okazało się, że GDDKiA odstąpi od kontraktu, oznaczałoby to, że prace na autostradzie A2 zostałyby wstrzymane. / Fot. Fot. Radomil, GNU1.2 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:W%C4%99ze%C5%82_Pozna%C5%84-Wilda_A2_i_DW430_RB1.JPG&filetimestamp=20090527213850Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w najbliższy poniedziałek ma wystosować do pięciu wykonawców autostrady A2 wezwanie do usunięcia pęknięć na A2. Jak podaje RMF FM, jeśli to nie poskutkuje po siedmiu dniach kontrakt może zostać zerwany.

Czytaj także: Od 1 marca drożej zapłacimy za przejazd autostradą A4

Gdyby okazało się, że GDDKiA odstąpi od kontraktu, oznaczałoby to, że prace na autostradzie A2 zostałyby wstrzymane, a trasa nie byłaby przejezdna na Euro 2012. Jak informuje Urszula Nelken z Generalnej Dyrekcji Dróg pęknięcia zostały zostały zalepione, ale nie oznacza to, że trasa została naprawiona. To tylko zabezpieczenie.

Dwóch z sześciu wykonawców przedstawiło program naprawczy dla autostrady A1. Okazuje się, że szybko nie wykonają napraw. Zdaniem ekspertów takie uszkodzenia można usuwać przy temperaturze 15 st. C.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.