Facebook Google+ Twitter

Brak prądu paraliżuje pracę w MSZ

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-06 22:10

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w poważnych tarapatach. Co najmniej od wtorkowego przedpołudnia poważna awaria serwerów sparaliżowała pracę resortu.

polityka.pl / Fot. screen- Doszło do awarii zasilania zewnętrznego w nowym budynku MSZ, w którym umieszczone są serwery - potwierdza rzecznik resortu Piotr Paszkowski.

Z relacji pracowników MSZ, z którymi rozmawiała POLITYKA.PL wynika, że najpoważniejsza sytuacja jest właśnie w nowym gmachu resortu, tzw. szpiegowcu, gdzie częściowo nie było prądu. Trochę lepiej jest w budynku głównym. - Przynajmniej mamy prąd i możemy ugotować sobie herbatę. Jestem w MSZ od wielu lat, ale czegoś takiego nie pamiętam. Po prostu nie dało się pracować - opowiada jeden z dyplomatów.

Wszyscy pracownicy zostali jednak odcięci od poczty elektronicznej, nie działa również wewnętrzna sieć komputerowa oraz część telefonów i faksów. Stanęły windy. - Ministerstwo ma poważny problem w związku z awarią. Czekamy na ekspertów, którzy usuną usterkę. Sprawa jest jednak na tyle skomplikowana, że może to potrwać nawet do środy - usłyszeliśmy w centrum operacyjnym MSZ.

Problemu można by uniknąć, gdyby ministerstwo miało zasilanie awaryjne. Ale choć jest to resort o strategicznym znaczeniu dla państwa, nie jest wyposażony w generator prądotwórczy. Ma go za to
sąsiadujące z MSZ Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Czytaj więcej w serwisie http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1504920,1,blackout-w-msz.readpolityka.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.