Facebook Google+ Twitter

Brak taktu, czy chęć zrobienia szumu? Tragedia w Smoleńsku

Jakże wspaniale jest słyszeć, że cały świat łączy się z Polską w bólu i jakże beznadziejnie się robi na sercu, gdy po raz kolejny słyszy się tylko i wyłącznie jedno - śmierć prezydenta. I właśnie wtedy pada pytanie - gdzie jest reszta?

Polska w żałobie / Fot. www.nasza-klasa.plPisząc "reszta", na myśl przychodzi nie grono polityków, które zginęło wraz z parą prezydencką i nie grono wojskowych na wysokich stanowiskach, tylko tych szarych, zwykłych ludzi, którzy przez pracę stracili życie. Ktoś pewnie powie, że przecież byli na służbie, a wtedy w końcu padnie pytanie - Czemu się o nich nie mówi? Byli mniej ważni, a może nie warci tego, żeby ich wspomnieć? Może po prostu źle służyli Ojczyźnie?

Szum, który robią media, nie służy niczemu dobremu, a już na pewno nie ludziom, którym jest po prostu żal tej bezsensownej śmierci. Żal nie polityków, nie Pułkowników, tylko zwyczajnych ludzi, którzy nie zasłużyli sobie na to, żeby zginąć w tak tragiczny sposób. I zastanówmy się jeszcze nad tym, jaką ilość błędów popełniła telewizja, radio, czy prasa podczas relacji z tych wydarzeń.

Mówi się, że Katyń to teraz podwójna symbolika, że Rosja w końcu się z Nami zjednoczyła, że ta tragedia to cios dla Rządu, a nikt nie zapytał - Jak się czują bliscy tych, którzy zginęli? Jak się czuje Marta Kaczyńska, która straciła oboje rodziców, czy żona Krzysztofa Putry, która nagle została sama z ośmiorgiem dzieci, albo żona Przemka Gosiewskiego z trójką dzieci, które nigdy nie zobaczą ojca. I dlaczego?

Mówi się o tym, jak dobrym człowiekiem był Lech Kaczyński, jaką wspaniałą kobietą była jego żona Maria, a wpierw szydzi za ich plecami. Mówi się, że Rosja nie jest już naszym wrogiem, jakby każdy zapomniał o tym, że jeszcze kilka miesięcy temu kładła nam kłody pod nogi i nie chciała współpracować z Polską. Czy teraz Rosjanie nas lubią? Zachowali się po prostu tak, jak należy, mając ludzki odruch i mnóstwo współczucia dla bliskich ofiar, a politycznie dalej się będą od Nas różnić. I gdy ten cały szum przycichnie, znów będzie tak samo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.