Facebook Google+ Twitter

Brak Wałęsy na rocznicy Porozumień Sierpniowych dzieli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-31 14:57

W ocenie Zbigniewa Chlebowskiego z Platformy Obywatelskiej obchody bez przywódcy "Solidarności" nie są pełnowartościowe i obniżają rangę uroczystości. Paweł Kowal z Prawa i Sprawiedliwości zwraca jednak uwagę, że Lech Wałęsa sam podjął decyzję o nieuczestniczeniu w obchodach. Podkreśla, że był on przywódcą strajku i "Solidarności", ale nie można przez to obniżać zasług innych osób.

Chlebowski dodał, że wiele osób na znak solidarności z Lechem Wałęsą nie będzie brało w nich udziału.

Posłanka PiS, była szefowa gabinetu prezydenta Elżbieta Jakubiak mówi krótko, że Wałęsa powinien świętować ze wszystkimi niezależnie od tego, jak ostra debata toczy się na temat przeszłości byłego prezydenta.
Szef Klubu Lewicy Wojciech Olejniczak obchody rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych bez Lecha Wałęsy nazywa porażką organizatorów uroczystości. Zaznacza, że bez niego nie byłoby "Solidarności".

Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego zwraca uwagę, że nieobecność byłego przywódcy "Solidarności" może zostać źle odebrana na arenie międzynarodowej. Podkreśla, że nie dziwi się decyzji Wałęsy, gdyż ciągle jest atakowany, natomiast do tej pory nie udowodniono mu żadnej winy.

Lech Wałęsa tłumacząc swoją nieobecność podczas obchodów mówi, że nie chce być na oficjalnych uroczystościach z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz innych osób, które - jak to ujął - zawłaszczyły sobie solidarnościowe zwycięstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.08.2008 19:44

Poczekajcie na okrągłą rocznicę, jeżeli jeszcze ktoś będzie wtedy pamiętał o kolegach ze steropianu. Stero czy styro...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.