Facebook Google+ Twitter

Brak wody i złe warunki sanitarne - największe problemy miast

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-05 13:47

Zdaniem ekspertów, brak wody pitnej i złe warunki sanitarne to problemy, z którymi coraz częściej stykają się największe miasta.

O przyszłości światowych aglomeracji dyskutują oni podczas trwającego w Chinach Światowego Forum Urbanistycznego, zorganizowanego przez ONZ.

Miasta należy planować tak, by mogły one zapewnić odpowiednią ilość wody wszystkim mieszkańcom - podkreśla szef Międzynarodowego Instytutu Wody, Anders Berntell. Dodaje jednak, że nie jest to łatwe, zwłaszcza w krajach rozwijających się.

Berntell uważa, że do roku 2030 liczba ludności w miastach będzie większa o dwa miliardy. W związku z tym zapotrzebowanie na wodę wzrośnie gwałtownie. Zdaniem ekspertów, spowoduje to coraz poważniejsze konflikty między miastami a terenami okolicznymi, czyli na przykład między przemysłem a rolnictwem.

W najgorszym położeniu są mieszkańcy najbiedniejszych dzielnic, które nie są podłączone do sieci wodociągowej; zagrażają im choroby i skażenie środowiska. Według szacunków, z powodu braku czystej wody na świecie umiera 5 tysięcy dzieci dziennie. Dwa i pół miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich warunków sanitarnych.

Eksperci wzywają rządy do inwestowania w odpowiednią infrastrukturę a mieszkańców, zwłaszcza krajów zachodnich, do oszczędzania wody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.