Facebook Google+ Twitter

Brak wody, prądu i kolejki po benzynę. USA po huraganie

Amerykanie zmagają się ze skutkami huraganu Sandy, który nawiedził Wschodnie Wybrzeże USA w poniedziałek. Miliony osób wciąż pozostają bez wody i prądu. Przed stacjami benzynowymi ustawiają się gigantyczne kolejki.

 / Fot. David Shankbone, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hurricane_Sandy_East_River_Manhattan_1.JPG "Wszystko zostało zniszczone przez Sandy. Zapalam świeczki, żeby mieć światło, ale wtedy nie mogę spać, bo boję się, że coś się zapali" - mówi jedna z mieszkanek Wschodniego Wybrzeża. Wielu mieszkańców USA wciąż nie ma prądu i wody, a zaistniała sytuacja przypomina im sceny z filmu katastroficznego.

Przed stacjami benzynowymi ustawiają się kolejki kierowców po benzynę. " Nie mamy światła ani benzyny. W Jersey City nic nie działa. Dlatego przyjechaliśmy aż tutaj, ale po drodze skończyło nam się paliwo. Resztę drogi musieliśmy przejść pieszo, aby w ogóle móc zatankować" - komentuje mieszkanka New Jersey. / Fot. Jordan Balderas, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hurricane_Sandy_NYC_Jordan_Balderas_DSC_1773.jpg

Zobacz także: Amerykanie usuwają zniszczenia po huraganie Sandy

 / Fot. PAP/EPAWiele osób po zalanych terenach porusza się na kajakach czy motorówkach. W lokalach gastronomicznych nie brakuje klientów, którzy w ten sposób znajdują tymczasowy dach nad głową. Jak podaje TVN Meteo, mieszkańcy Nowego Jorku szybko przystosowali się do nowych warunków i w miarę możliwości dzielą się choćby tymczasowym kątem w pokoju z innymi mieszkańcami.

Huragan Sandy nawiedził Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych w miniony poniedziałek. Prędkość wiatru dochodziła do 150 km/h, a padający deszcz spowodował duże zniszczenia. Amerykańskie media podają, że żywioł spowodował śmierć 98 osób. Straty szacowane są na 50 miliardów dolarów.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.