Facebook Google+ Twitter

Brak wrażliwości czy odwracanie uwagi? A może obie rzeczy na raz?

Mamy nowy 2012 rok, zapadają i lada moment zapadną decyzje w naprawdę istotnych dla nas, jako społeczeństwa, sprawach. Znajdą one odbicie w naszych portfelach oraz przyszłości naszej i następnych pokoleń.

Decyzje w tych zakresach nie są podejmowane w ramach szerokich konsultacji społecznych, nie są systemowe i długoterminowe tylko policzone na doraźne efekty i jak najmniejszą utratę poparcia w sondażach. Mamy także poważny problem z artykułowaniem i obroną polskiej racji stanu na szczeblu instytucji międzynarodowych, szczególnie w ramach UE. Warto się chwilę zastanowić, dlaczego kwestie związane ze straszną sprawą, jaka mała miejsce w Sosnowcu, są głównym tematem od dwóch tygodni i czemu zajmują czołówki wiadomości?

Jest to sprawa wręcz masochistycznie rozbierana od dłuższego czasu na czynniki pierwsze, z szeregiem bardziej lub jeszcze mniej sensownych dywagacji? Może trzeba ją po prostu pozostawić już organom ścigania, a na czołówki wprowadzić szereg tych innych, jakże ważnych społecznie w tej chwili spraw? Czy te cała rozbuchana do granic możliwości kampania medialna pomogła osobom tą sprawą się zajmującym? Czy nie można było informować tylko o twardych faktach?

Ci co chodzą w podkutych buciorach po czyimś życiu, nie czują przynajmniej lekkiego dyskomfortu w zakresie swojego postępowania? No i wreszcie, czy zupełnym przypadkiem oczywiście, nie próbuje się odwrócić uwagi społeczeństwa od pewnych jakże ważnych decyzji w zakresie spraw go dotyczących? Jeżeli tak, to udało się to nadspodziewanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.