Facebook Google+ Twitter

Brakuje amunicji do walki z rakiem

Glioblastoma multiforme – takie słowa usłyszał Jacek Nowczyk w gabinecie lekarskim po badaniu histopatologicznym. „Złośliwy guz mózgu. Przynajmniej wiemy już z czym walczymy. Problem w tym, że powoli kończy się nam amunicja.

Pozostały już tylko eksperymentalne metody leczenia” – o zmaganiach z chorobą opowiada Ida Halkiew, życiowa towarzyszka Jacka.

Wszystko rozpoczęło się niespełna rok temu, kiedy to Jacek trafił do szpitala po niespodziewanym ataku padaczki. – „Kolejne informacje tylko budziły w nas coraz to większe pokłady strachu. Po tygodniu Jacek trafił na stół operacyjny, gdzie wycięto mu guza wielkości pomarańczy. To był sukces – operacja przeszła gładko i nie naruszyła żadnych funkcji życiowych. Nasza radość trwała niestety krótko, po chwili dostaliśmy wyniki badania histopatologicznego – guz okazał się być w czwartym stopniu złośliwości. Rokowania są złe. Na szczęście po domu gania dwuletni szkrab, który ładuje w nas olbrzymią dawką optymizmu i radości z życia. Nie poddajemy się i walczymy czym się da” – mówi Ida Halkiew.

Jacek przeszedł już radioterapię łączoną z chemioterapią. Następnie podany został monoterapii w postaci podwójnej dawki chemii i pozostaje obecnie na obserwacji. „Po skończonym cyklu chemioterapii pozostają nam już jedynie eksperymentalne metody leczenia. Terapie te nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a wiążą się z ogromnymi kosztami, które przekraczają nasze możliwości. Nie możemy tej szansy nie wykorzystać. I tak trafiliśmy do Fundacji Alivia” – tłumaczy Ida.

Pacjenci chorzy na raka często zmagają się nie tylko z chorobą i przykrymi skutkami ubocznymi leczenia, ale również z poważnymi problemami finansowymi. Brak środków na badania i konieczne leczenie budzi u nich strach, poczucie beznadziejności, zabija nadzieję i ducha walki. Dlatego tak ważne jest wsparcie z zewnątrz. Dzięki pomocy Fundacji Alivia chorzy mają dostęp do najskuteczniejszych leków i nowoczesnych procedur diagnostycznych, zabiegów oraz artykułów rehabilitacyjnych, które nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Środki zbierane przez Fundację Alivia są kierowane bezpośrednio na pomoc konkretnym osobom. –„Na stronie fundacji zakładamy naszym podopiecznym tzw. skarbonki. Każda z nich, to indywidualna strona internetowa, na której podopieczni Fundacji opisują swoją walkę z chorobą. Dzięki temu, że skarbonka połączona jest z numerem konta bankowego, wpłacający może przekazać fundusze konkretnej osobie i pomóc jej w skutecznym leczeniu” – wyjaśnia Bartosz Poliński, założyciel Fundacji Alivia.

Choć dla wielu z nas ofiarowana drobna suma może nic nie znaczyć, osobom takim jak Jacek może ona zmienić życie. Jeśli chcecie mu pomóc, możecie przekazać dowolną kwotę na specjalnie utworzone konto Fundacji Onkologicznej Osób Młodych Alivia – 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831 – koniecznie z dopiskiem „DAROWIZNA NA PROGRAM SKARBONKI – JACEK NOWCZYK 10013”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.