Facebook Google+ Twitter

Brakuje ci babci lub dziadka? Pożycz ich!

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-03 09:13

Słuchacze Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu wejdą w role przyszywanych babć i dziadków. W mieście rusza program gwarantujący dzieciom kontakt ze starszymi ludźmi.

- Nie każdy maluch ma kogoś takiego, kto przytuli, opowie bajkę i przypilnuje, gdy mama jest w pracy. Odtąd będzie mógł wypożyczyć sobie babcię lub dziadka - mówią raciborscy seniorzy. W najbliższym czasie w siedzibie ŚUTW zorganizowane zostaną seminaria na temat tego, jak zostać dobrą babcią. - Zakładamy, że nie każdy musi mieć taką wiedzę, dlatego chcemy zaprosić na spotkania psychologów i wymieniać poglądy - mówi Piotr Klima, prezes organizacji. Jednak większość zainteresowanych ma już potrzebne doświadczenia.

Na adopcji skorzystają wszyscy, bo dzieci potrzebują dziadków, a starsi kontaktu z najmłodszymi / Fot. Agnieszka Materna- Mieliśmy pięcioro wnucząt. W sąsiedztwie mieszkało młode małżeństwo z małym dzieckiem. Byliśmy na emeryturach, więc sąsiedzi zawsze mogli na nas liczyć. Gdy trzeba było, pomagaliśmy ich córeczce wybrać się do szkoły, często odprowadzaliśmy ją na religię - wspomina Danuta Myga, jedna ze "studentek".

Raciborski ŚUTW liczy ponad 180 osób, przyszywanymi babciami i dziadkami zamierza zostać kilkanaście osób. Z ich pomocy będą mogli skorzystać zabiegani rodzice, którzy nie mogą podrzucić dziecka do swoich matek i ojców, bo ci albo nie żyją, albo mieszkają daleko lub też nie mają z nimi najlepszych relacji.

Na uniwersytet zgłaszają się już pierwsze zainteresowane małżeństwa. Za miesiąc lub dwa odbędą się pierwsze "adopcje". - Dopracowujemy program. Chcemy, by rodzice mogli najpierw poznać osobę, która będzie przychodziła do dziecka - mówi Klima.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.