Facebook Google+ Twitter

Brakuje pieniędzy dla Birmy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-21 10:30

Akcja pomocy dla ludności poszkodowanej w Birmie przez cyklon Nargis może zostać wstrzymana z braku pieniędzy - poinformował w Bangkoku przedstawiciel Światowego Programu Żywnościowego. Cyklon Nargis nawiedził Birmę w pierwszych dniach maja i spowodował śmierć niemal 150 tysięcy osób, a kilkaset tysięcy pozbawił dachu nad głową.

Co najmniej 20 milionów dolarów potrzeba na prowadzenie akcji dystrybucji żywności przekazanej do Birmy przez rządy wielu krajów oraz międzynarodowe organizacje humanitarne. Junta wojskowa zgodziła się na początku czerwca na użycie przez organizatorów pomocy dziesięciu helikopterów do transportu żywności oraz materiałów codziennego użytku na obszarze delty Irawadi spustoszonej przez żywioł. Teraz zaczyna brakować pieniędzy na paliwo oraz utrzymanie maszyn.

Przedstawiciel Światowego Programu Wyżywienia, który koordynuje międzynarodową akcję pomocy zapowiedział, że z braku pieniędzy loty mogą zostać wstrzymane już w najbliższym tygodniu. Dodał jednocześnie, że na obszarze delty znajdują się osady, których mieszkańcy do tej pory nie otrzymali żadnego wsparcia ani ze strony organizacji humanitarnych, ani ze strony birmańskich władz.

Światowy Fundusz Żywnościowy apelował już dawno o przekazanie na potrzeby akcji pomocowej w Birmie 50 milionów dolarów. Jak dotąd otrzymał niewiele ponad połowę tej sumy.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.