Facebook Google+ Twitter

Brakuje pieniędzy na drogę do autostrady

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2007-10-23 12:37

Zmodernizowany odcinek drogi nr 25 na terenie Starego Miasta miał być oddany wraz z konińską obwodnicą. Jednak prace potrwają co najmniej kilka miesięcy dłużej. Opóźnienia przy budowie spowodowane zostały brakiem pieniędzy oraz kłopotami przy wykupie działek. Marek Napierała, dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA zapewnia, że wszystkie tereny pod drogę zostały już wykupione.

Mieszkańcy Starego Miasta domagają się zmian w projekcie modernizacji drogi. / Fot. Radek GrzelakDyrektor Marek Napierała mówi, że celem GDDKiA jest zmodernizowanie odcinka do autostrady. Obecnie bowiem prace zakończą się na moście na Powie, około 1,5 km od węzła Modła.
– Chcemy nawet, aby dwupasmowa droga sięgała około kilometra za węzeł. Trwają prace nad dokumentacją. Trudno mi jednak powiedzieć, czy będzie możliwe zakończenie obecnych robót i przejście na dalszy odcinek. Sądzę, że ze względu na fundusze, konieczna będzie roczna przerwa – powiedział Marek Napierała.

Rozpoczęte rok temu prace miały zakończyć się w przyszłym miesiącu. Teraz termin oddania drogi to połowa przyszłego roku. Jednak dyrektor Napierała nie chce podawać ostatecznego terminu. Droga nr 25 nie ma też szans stać się trasą szybkiego ruchu.
– Natężenie ruchu nie pozwala, by nadać jej taki status. Będziemy jednak ją modernizować – stwierdził Marek Napierała.

M.K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.