Facebook Google+ Twitter

Brakuje pieniędzy na staże i dotacje dla bezrobotnych w UP!

Procent bezrobocia w Polsce wciąż rośnie, a środki przyznane w tym roku na dotacje na działalność gospodarczą i staże dla bezrobotnych są na wyczerpaniu. Urzędy Pracy będą prosić o dodatkowe pieniądze na aktywizację bezrobotnych.

Logo Centrum Aktywizacji Zawodowej GUP Kraków / Fot. www.gupkrakow.plPieniądze przyznane urzędom pracy na rok 2012 na aktywizację bezrobotnych topnieją w zaskakującym tempie, mimo że dopiero zamknięto pierwszy kwartał roku. Regiopraca.pl, dane resortu pracy z początku miesiąca:

"Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca lutego br.) wyniosła w marcu br. 13,3 proc. i w porównaniu do lutego br. spadła o 0,2 punktu procentowego. W analogicznym okresie ubiegłego roku (marzec 2011 – luty 2011) odnotowano spadek natężenia bezrobocia o 0,1 punktu (z poziomu 13,4 proc. do poziomu 13,3 proc.)".

Dodano, że w końcu marca br. bezrobotnych było 2 mln 143,2 tys. osób (dane na podstawie meldunków z wojewódzkich urzędów pracy), czyli o 24,9 tys. osób (o 1,1 proc.) mniej wobec końca lutego. "Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku (marzec 2011 – luty 2011) odnotowano spadek liczby bezrobotnych – o 16,3 tys. (o 0,8 proc.)".

Resort poinformował też, że bezrobocie minimalnie spadło z powodu uruchomienia prac sezonowych w budownictwie, rolnictwie i leśnictwie.

Mimo pozytywnie brzmiącej informacji, podanej przez resort pracy, rzeczywistość wcale nie wygląda różowo. Bezrobotnych wciąż przybywa, niestety nie można powiedzieć tego samego o miejscach pracy. Na dodatek urzędy pracy zgłaszają wyczerpanie limitu środków finansowych, przyznanych im na walkę z bezrobociem. W niektórych miastach te środki już się skończyły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.