Facebook Google+ Twitter

Brakuje pilotów do latania na F-16

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 07:23

Kupione przez Polskę myśliwce F-16 rozpoczęły już dyżur bojowy, ale pojawiają się informacje, że pogłębia się problem braku pilotów mających uprawnienia do obsługi myśliwców - pisze dziennik "Polska". Według gazety, piloci odchodzą ze służby ze względów zdrowotnych.

Dziennik pisze, że jeden z pierwszych polskich pilotów wyszkolonych w USA Zbigniew Zawada został odsunięty od lotów właśnie z takich przyczyn. Porucznik Joanna Pieńkowska, rzecznik bazy lotniczej w Krzesinach tłumaczy, że to jednostkowy przypadek. Dziennik "Polska" dowiedział się jednak w Dowództwie Sił Powietrznych, że pułkownik Zawada nie jest pierwszym pilotem, który został odsunięty od lotów z przyczyn zdrowotnych.

W przeszłości zdarzało się, że wyszkoleni za wielkie pieniądze piloci nie przechodzili okresowych badań lekarskich. Byli odsuwani od lotów. Za sterami F-16 zasiadali dopiero, gdy wrócili do zdrowia.
Do Polski dotarły już wszystkie zakupione przez MON amerykańskie F-16. Jest ich 48. Na razie uprawnienia do lotów na nich zdobyło 42 pilotów - pisze dziennik "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.