Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7387 miejsce

"Brałem dopalacze, paliłem trawę". Bronisław Wrocławski przeciw narkotykom

W środę 17 listopada odbyła się konferencja w sprawie drugiej odsłony łódzkiej kampanii „Tylko słabi gracze biorą dopalacze”. Jej twarzą ma być Bronisław Wrocławski – aktor i dziekan Wydziału Aktorskiego PWSFTviT. Konferencja miała miejsce w Urzędzie Miasta.

 / Fot. Materiały prasowe- Ludzie brali, biorą i będą brać, takie substancje nie znikną. Przyznam się, że paliłem trawę. Kiedyś trawa wywoływała wesołość. A wiecie, co się teraz pcha do trawy? Za przeproszeniem każde możliwe g...no - mówił Wrocławski w czasie konferecji. - Teraz ma się po tym tylko torsje i zatrucia. Próbowałem też dopalaczy. Wziąłem to, czekam... i nic. No to moi kochani koledzy powiedzieli: wypij piwo. Wypiłem, czekam... dalej nic. Powiedzieli: walnij jeszcze pięćdziesiątkę. Walnąłem i wtedy zacząłem się czuć naprawdę źle - dodał.

O tym, co naprawdę grozi używającym dopalaczy i „miękkich” narkotyków, opowiadał Antoni Pisarski z Ośrodka Terapii Uzależnień. - Problem dopalaczy to zjawisko nowe. Na początku przecież te środki nazywano legalnymi narkotykami. Samo słowo "legalne" wskazywało, że są one nieszkodliwe. Szybko przekonaliśmy się, że jest inaczej. Każdego weekendu do szpitali trafiało przynajmniej 14 osób zatrutych tymi środkami. Lekarze mieli kłopoty, bo nikt nie wiedział dokładnie, co właściwie zostało wprowadzone do organizmu.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele uczelni zgodzili się, że walka z dopalaczami wymaga / Fot. Materiały prasowe
współpracy. Na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Medycznym i Politechnice działają już punkty konsultacyjne, w których można szukać pomocy w rozwiązywaniu problemów z uzależnieniem i uzyskać informacje o składzie dopalaczy, skutkach ich używania. Takie ośrodki konsultacyjne mają też powstać w innych łódzkich szkołach wyższych.

Ma również zostać powołany specjalny zespół koordynujący działania w ramach kampanii. W jego skład wejdą pracownicy uczelni i Urzędu Miasta. Według wiceprezydent Łodzi Wiesławy Zewald w przyszłym roku miasto przeznaczy na walkę z dopalaczami ponad milion złotych.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Patriota
  • Patriota
  • 18.11.2010 17:33

Co za kłamliwa propaganda. Do mącenia ludziom w głowach, wykorzystuje się "znane twarze", które zaczynają opowiadać farmazony, tworzą mity,koloryzując i przejaskrawiają szkodliwość substancji psychoaktywnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mareq
  • mareq
  • 17.11.2010 22:09

'Samo słowo "legalne" wskazywało, że są one nieszkodliwe' - i to jest chyba kwintesencja tego tekstu jak i naszej socjalistycznej rzeczywistości. Percepcja ludu ogranicza się tylko i wyłącznie do regulacji nałożonych przez urzędników, a zdrowy rozsądek odpłynął gdzieś tam w okolice XIX wieku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.