Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

432 miejsce

Brama Słońca w Tiahuanaco [Zdjęcia]

Z Peru wyruszamy na drugą stronę jeziora Titicaca, gdzie w departamencie La Paz w Boliwii, na wysokości 3800 m n.p.m. stoi tajemnicza budowla. "Okno" do niebios, przejście do innych czasów i innych rzeczywistości? Czym była?

1 z 21 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Kamienna konstrukcja o wysokości 2,73 m w kształcie wolno stojącej bramy. Zbudowana została z bloków andezytu grubości 0,5 m, a jej szerokość to 3,80 m. Bramę zdobi podobizna boga Wirakoczy. Fot.B.Figurniak
Kamienna konstrukcja o wysokości 2,73 m w kształcie wolno stojącej bramy. Zbudowana została z bloków andezytu grubości 0,5 m, a jej szerokość to 3,80 m. Bramę zdobi podobizna boga Wirakoczy.
Fot.B.Figurniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

W Boliwii znajdują się najstarsze budowle megalityczne datowane na 17 tys. lat p.n.e., ale mogą liczyć nawet setki tysięcy lat (Poznański). Bloki granitu ważące setki ton przycięte są z wielką precyzją, z kątami prostymi zachodzącymi na siebie i szlifem na powierzchni jakby używano lasery (fot.13). Posiadają idealnie proste krawędzie i równiuteńko rozmieszczone otwory (fot.15).
Budowle znajdują się nawet na wysokości 4 tys. m. n.p.m., gdzie już nie rosną drzewa, które mogłyby służyć do budowy ramp dla przesuwania tak wielkich i ciężkich bloków.
W murach świątyni Tiahuanaco znajdują się rzeźbione głowy przedstawiające nie tylko mieszkańców Ameryki Pd., lecz WSZYSTKIE rasy ludzkie naszej planety (fot.7), a stela pośrodku dziedzińca - Wirakoczę wyglądem wyraźnie odbiegającego od rasy indiańskiej (fot.6 posiada wąsy, brodę, których Indianom brak) i raczej przedstawia Sumera z dorzecza Eufratu i Tygrysa. Również misa znaleziona w pobliżu Titicaca pokryta jest klinowym pismem Sumerów.

Wg legendy miasto zostało zbudowane przez olbrzymów po potopie, by stworzyć cywilizację. Tak więc, w świetle zakazanej archeologii optuję za kosmitami. Jeden z nich jest wypisz wymaluj na Bramie Słońca (fot.1-4) -;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To miejsce jest szczególnie zagadkowe. Na ostatnim zdjęciu widać jak mały jest człowiek w stosunku do potęgi tych budowli. Jak powstały...? Dziękuję oceniającym:) i zapraszam do Doliny Księżycowej już wkrótce!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ileż zagadek kryje się poza kręgiem europejskim!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję! Dzięki tej galerii dowiaduję się o niesamowicie interesującym obiekcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące, jak wszystkie Pani galerie. +5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.