Facebook Google+ Twitter

Braniewo przegrało w sądzie ze znanym zespołem Blue Cafe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-29 20:38

Miasto będzie musiało oddać muzykom 15 tysięcy złotych za niezagrany koncert. Według Blue Cafe zawinili organizatorzy, dostarczając niewłaściwy sprzęt do podłączenia instrumentów. Według miasta zespół dostarczył w dniu koncertu inne oprzyrządowanie, które nie pasowało do reszty.

Zespół Blue Cafe miał być gwiazdą podczas Dni Braniewa w 2007 roku. Według relacji dyrektora Braniewskiego Centrum Kultury muzycy chcieli przyspieszyć koncert, a gdy usłyszeli odmowę pojawiły się problemy. Zespół chciał zagrać w innym miejscu, później scena miała być za mała, a publiczność była za blisko. Muzykom nie podobało się też nagłośnienie. Ostatecznie wzięli zaliczkę i wyjechali z Braniewa.

Po tym incydencie miasto nie zapłaciło grupie drugiej części za koncert, czyli 15 tysięcy złotych domagając się od muzyków zwrotu zaliczki - także 15 tysięcy. Zespół skierował sprawę do sądu. Sąd Rejonowy w Łodzi uznał, że to muzycy mają rację i wydał wyrok na niekorzyść Braniewa. Teraz wyrok w tej sprawie wyda Sąd Okręgowy, który najprawdopodobniej podtrzyma decyzję sądu pierwszej instancji.
Oznacza to, że miasto będzie musiało zapłacić muzykom pozostałe 15 tysięcy złotych i pokryć koszty sądowe. Jeśli jednak sąd zmieni wyrok na korzyść Braniewa, muzycy będą musieli oddać zaliczkę. Prawomocne rozstrzygnięcie w tej sprawie zapadnie 23 lutego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.