Facebook Google+ Twitter

Branża IT najbardziej przyjazna pracownikom. Google dominuje

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-11-03 14:58

Firma Great Place to Work opublikowała zestawienie najlepszych pracodawców 2014 roku. Połowa firm z pierwszej dziesiątki działa w branży IT.

Przy tworzeniu rankingu uwzględniane są opinie pracowników, wyrażane w anonimowych ankietach oraz wyniki audytu w firmie (w jego ramach firma podaje ogólne dane oraz może opisać swoją filozofię i praktyki w zakresie zatrudniania, komunikacji, rozwoju pracowników i świętowania szczególnych okazji w firmie).

W zestawieniu międzynarodowych korporacji czołówkę zdominowały firmy z branży IT: Google (1), SAS Institute (2), NetApp (3), Microsoft (6) i Cisco (9). Na liście uwzględniono te firmy, które wystąpiły na przynajmniej 5 listach krajowych, zatrudniają na całym świecie przynajmniej 5 tys. pracowników, z czego przynajmniej 40 proc. jest zatrudnionych poza granicami państwa, z którego dana firma pochodzi.

W Polsce listy najlepszych pracodawców opublikowano w marcu. W kategorii firm małych (do 50 pracowników) trzy pierwsze miejsca zajęły firmy EDP Renewables Polska, Orbium, Mundipharma Polska. Trzy pierwsze miejsca na liście firm zatrudniających od 50 do 500 osób zajęły: SAS Institute, Microsoft i AbbVie Polska. Najlepszymi miejscami do pracy wśród firm zatrudniających powyżej 500 pracowników okazały się Grupa IKEA, Motorola Solutions Systems Polska i Atos.
(Karol Stefanowicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.