Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12193 miejsce

Branża IT zdominuje światowy rynek

Przyjmuje się, że już za 10-15 lat branża IT zdominuje rynek pracowników oraz inne branże na świecie.

Obecnie ludzie pracują w wielu branżach na różnych stanowiskach. Chociaż większość z nich ma styczność z IT to jednak nie są oni zmuszeni poznawać tajniki tej branży. Może się to jednak niedługo zmienić.

Za kilkanaście lat wiele zawodów zniknie z naszego życia. Będziesz szukał mechanika? Nie znajdziesz go. Zamiast tego odnajdziesz inżyniera mechaniki. Stanie się tak dlatego, że już teraz motoryzacja przechodzi rewolucję za sprawą Tesli. Nie będą zatem potrzebni mechanicy jakich znamy teraz, a raczej osoby, które znają się na komputerach instalowanych w samochodach.

To samo zjawisko dotknie medycynę. Dzisiaj leczą nas lekarze, jednak za jakiś czas będą robić to roboty. Klasyczna wiedza z medycyny okaże się nie wystarczająca. Zamiast doktorów potrzebni będą inżynierzy medyczni, którzy opanują nano-roboty.

Można więc rzecz, że czeka nas istna rewolucja na świecie. I to właśnie przyczyną tej sytuacji będzie branża IT. Nowe technologie już dominują w naszym życiu: smartfony, smartwache, internet rzeczy co dalej? Na pewno ten postęp się nie zatrzyma a wraz z nim będą rozwijały się nowe gałęzie IT, które będą potrzebowały nowych pracowników. Osoby o zupełnie innych umiejętnościach niż teraz posiadamy.

Co za tem zrobić? Na pewno warto zapoznać się z branżą i samą technologią. Warto być na bieżąco np. śledząc portal IT-Biznes.com. Jeżeli już teraz wiesz, że jest to nieunikniony kierunek rozwoju naszej cywilizacji nie pozwól się zaskoczyć. Za jakiś czas znikną najprawdopodobniej także zawody takie jak:
- kierowcy,
- pracownicy fizyczni,
- pisarze,
- ochroniarze.

Większość tych funkcji będą pełniły roboty. Chociaż teraz brzmi to jak science fiction to jednak przyszłość, która nadchodzi bardzo dużymi i szybkimi krokami. Świadczą o tym poczynania gigantów z IT.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.