Facebook Google+ Twitter

Brat prezydenta torturował za 5 tysięcy dolarów, nagrał sobie pamiątkę

Świat jest wstrząśnięty nagraniem video, na którym Sheikh Issa bin Zayed al Nahyan, książę i brat prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, torturuje mężczyznę, który był jego dłużnikiem.

Drastyczny film trafił do internetu / Fot. youtube.comSzejk Isa ibn Zaid to brat Chalify ibn Zaida an Nahjan, emira Abu Zabi i obecnego prezydenta ZEA. Na upublicznionym przez amerykańskiego biznesmena Bassam Nabulsi widać, jak Isa w brutalny sposób znęca się nad swoim dłużnikiem: zasypuje związanemu usta piaskiem, okłada go deską z gwoździami i posypuje rany solą. W dalszej części filmu dochodzi, między innymi, do przejechania nieszczęśnika samochodem przez księcia.

W okrutnej scenie towarzyszą Isie inni mężczyźni, w tym jeden ubrany w mundur policjanta. Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy wynika, że torturowany na szczęście przeżył kaźń. Co ciekawe, pomimo upublicznienia nagrania organy ścigania nie podejmą żadnych kroków przeciw szejkowi, gdyż: "to zachowanie nie jest dla niego typowe, a sama sprawa została załatwiona polubownie. Obie strony zrezygnowały z wzajemnych roszczeń".

UWAGA! Film zawiera drastyczne sceny


ZEA to federacja bajecznie bogatych emiratów (księstw), do tego jeden z najbliższych sojuszników USA w regionie Zatoki Perskiej. Nagranie może utrudnić podpisanie wynegocjowanego jeszcze w czasach administracji G.W. Busha porozumienia ws. dostarczenia technologi do produkcji energii atomowej.

Czytaj na: TimesOnline.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Okrutni ludzie są wszędzie, ze statystyk kryminalnych wynika, że najbardziej okrutni są... konkubenci, bo to oni naj- częsciej okrutnie maltretują małe dzieci, które nic nie są im dłużne de'facto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

..."ludziom w głowach się przewraca..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki kraj taki obyczaj. A biadolenie że amerykańców nie ruszy to wiesz... sprawy nie są czarno białe i USA nie będzie rezygnować z sojuszu z ZEA tylko dlatego że brat szejka pokłócił się z jakimś panem o 5 tysięcy zielonych i zrobił mu kuku. Myślę, że tzw. amerykańców to rusza bo mają fioła na punkcie praw człowieka etc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto wymówi imię szejka szybko, poprawnie i bez zawahania? Hehe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.01.2010 09:52

Okrutni ludzie, Amerykańców to nie ruszy bo i tak ropa i wpływy są dla nich ważniejsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.