Facebook Google+ Twitter

Bratysława: Trwa nieformalne spotkanie ministrów obrony państw NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-23 08:43

Dziś, w drugim dniu rozmów zostanie omówionych kilka ważnych dla sojuszu tematów. Jednym z nich - jak powiedział minister obrony Bogdan Klich - będzie strategia dla Afganistanu, którą przygotował generał Stanley McCrystal.

Będzie na pewno omawiany raport McCrystala, który przedstawia program ustabilizowania sytuacji w Afganistanie tak, by oddać odpowiedzialność za bezpieczeństwo w ręce Afgańczyków.

Minister Bogdan Klich podkreślił, że w czasie tego spotkania będzie namawiał sojuszników biorących udział w misji ISAF w Afganistanie do zwiększenia zaangażowania w tę operację. Chodzi o te kraje, które co prawda są w Afganistanie, ale poprzez między innymi ograniczenia narodowe nie biorą udziału w wielu akcjach połączonych.

Szef MON będzie sugerował też zwiększenie środków na pomoc niemilitarną dla Afganistanu oraz intensywniejsze szkolenie afgańskiej policji i wojska. Wszyscy sojusznicy mają świadomość niewielkiej skuteczności dotychczasowych działań, dlatego wszyscy powinni się zmobilizować, by poprawić sytuację w tym regionie - dodał Bogdan Klich.

Innym ważnym tematem, który poruszą dziś ministrowie będzie amerykańska propozycja tarczy antyrakietowej. Ministrowie będą dyskutować o nowym amerykańskim systemie obrony przeciwrakietowej SM3.

W nieformalnej sesji w Bratysławie biorą udział także przedstawiciele Unii Europejskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych. Spotkanie trwa od wczorajszego popołudnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.