Facebook Google+ Twitter

Braun: "Rozstrzelać redaktorów GW". Gowin: Powinna się nim zająć prokuratura

Do polskiej polityki i życia publicznego weszła szeroką falą, niszcząca dobre obyczaje natura języka obraźliwego, ponurego, wrogiego niczym w czasach nazizmu i hitleryzmu, wobec każdego, kto nie jest z tym, kto taki język wyznaje i ma te same poglądy.

Po wrześniowej wypowiedzi o charakterze, delikatnie ujmując, skandalicznym i groźnym, reżysera Grzegorza Brauna w prawicowym Klubie Ronina, że "pacyfizm jest przesądem polskiej inteligencji. Podobnie jak wiara w to, że można czegokolwiek załatwić, jeśli nie wyprawi się na tamten świat w sposób nagły, drastyczny i nieprzyjemny z tuzina redaktorów "Wyborczej" i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci - TVN?" – zrobiło się głośno w mediach, a także w dyskusjach i ocenach na ten temat polityków.

"Wyborcza" zapytała dziś rano ministra sprawiedliwości, Jarosława Gowina, co o tym sądzi i jak ocenia wypowiedź. I usłyszała: "Tu sprawa jest jasna. Taką wypowiedzią powinien zająć się albo prokurator, albo psychiatra" – cytuje wyborcza.pl.

Były premier i marszałek Sejmu, Józef Oleksy, w "Poranku Radia TOK FM", komentował słowa reżysera z poruszeniem i oburzeniem. Granica została przekroczona, bo to jest wezwanie do czynu niedozwolonego. Nie wolno tego tak zostawić – mówił. Ten człowiek, obojętne kim jest, musi się z tego wytłumaczyć. Jak ktoś publicznie mówi, że uzdrowienie Polski ma polegać na wybiciu jakiejkolwiek grupy ludzi, to to albo szaleniec, albo przestępca - tłumaczył. W pierwszej kolejności to zadanie dla prokuratury - stwierdził Józef Oleksy.

Według posła Janusza Palikota, który wypowiadał się w Radio Zet - dotychczasowy "brak jakiejkolwiek reakcji jest przerażający". Przekonywał stanowczo: "Ścigać, przesłuchać, sprawdzić, a na pewno nie zostawić tego bez echa". Prokurator powinien się zorientować czy to jest człowiek, który czasami coś palnie, czy jest chory psychicznie, czy naprawdę ma takie intencje, jak mówi – tłumaczył poseł. Jeśli to trzecie, należy oczywiście wszcząć postępowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Oczywiście, że język ogłady i obycia jest pożądany.
A że za nim idą zwolnienia, najazdy policyjne o tym sza ...
( http://narodowcy.net/kolejne-nekania-sympatykow-srodowisk-marszu-niepodleglosci/2012/11/27/ )

Jak będzie z twórcą "moherowych beretów"? To określenie bardzo mocno połączyło zwaśnione strony i nadało kierunek wspólnym działaniom dla pomyślności narodu? To nie były mocne słowa, prawda. A w dodatku ileż w nich było miłości i serca ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Współpracuje z Radiem Maryja: jakie zasiew, taki plon.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Arkadiusz Gębka Dzisiaj 22:02
Arku, bo to jest zgodne z filozofią zbierania "haków" w polityce. Wyciąga się takiego "gwoździa" w odpowiednim momencie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Koźmiński , pan jest człowiekiem wierzącym inaczej ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Braun to ten, który oskarżył prof. Jana Miodka o agenturalność i prawomocnie przegrał proces jaki mu wytoczono.
To ten, który złapany przez policję na zamkniętym na czas ekshumacji cmentarzu zapytany:"Jak pan to zrobił?" - odpowiedział: "trzeba sobie radzić, powiedział harcerz zawiązując but dżdżownicą"...
Mnie zastanawia coś innego.
Dlaczego fragment większego bełkotu zaistniałego w pierwszej połowie września porusza Polskę dzisiaj?

Komentarz został ukrytyrozwiń

dokładnie tak, panie Włodzimierzu.. tenże sam, który o bp Życińskim mówił:
"Józef Życiński podający się za biskupa to łajdak, kłamca" ..
W24 też pisało o jego "sławnym" wystapieniu: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto to ten Grzegorz Braun? Czy to ten co podczas wykładu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim rzucała obelgi na świętej pamięci arcybiskupa Życińskiego? Dopóki Kaczyński będzie bezkarnie odsądzał od czci i wiary ludzi, których ogłasza swoimi wrogami, dopóty będzie rósł w siłę faszyzujący motłoch, aż przyjdzie moment, kiedy od gróźb przejdzie do czynów i poleje się krew.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak długo będzie trwał język nienawiści prawicy póki Jarosław Kaczyński będzie to akceptował . To jemu potrzebne jest takie paliwo do celów politycznych i walki z rządem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeja Nowaka przyrównałem do "żołnierza, który widział wszystko pojedynczo".
Grzegorza Brauna obśmiewam ilekroć mogę, uważam, że jest groteskowym łobuzem politycznym.
Do komentarza Jerzego Konopki nie sposób się odnieść...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Konopka-co ci chłopie po głowie chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.