Facebook Google+ Twitter

Brave Festival 2010 we Wrocławiu– szósta edycja zakończona

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-10 11:56

Najstarszy artysta występujący podczas tegorocznej edycji Brave Festival miał ponad 100 lat, najmłodszy 6. Najdalszym zakątkiem świata, z którego przybyli artyści było Chile, najbliższym wrocławski Teatr Pieśń Kozła.

Taniec Masek zespołu Nuna / Fot. Janina BieleńkoArtyści zaklinali nas śpiewem taarab, uzdrawiającymi polifoniami, rytualnymi tańcami, a nawet świętym dymem i ogniem. Różnorodność tegorocznego Brave Festival, jak co roku była niezwykle szeroka.
Słowo BRAVE mogliśmy usłyszeć w tym roku we Wrocławiu w ponad 20 językach.
Czeczeńskie dionall, przeplatało się ze szwedzkim modig, ruandyjskim umurava, nepalskim bahadur, czy wypowiadanym w suahili jasiri.

- Zdaję sobie sprawę, że zapraszamy na nasz festiwal ostatnich lub może przedostatnich Mohikan i widzę jakie poczucie wartości daje im prezentowanie ich ginących, lub często już zapominanych tradycji przed obcą publicznością, która ich podziwia i szanuje - mówi dyrektor i pomysłodawca festiwalu Grzegorz Bral.

Festiwal z roku na rok się rozrasta, powiększa się zarówno liczba jego uczestników, jak i sama forma wydarzenia. W porównaniu do zeszłego roku organizatorzy sprzedali więcej biletów, dzięki czemu aż 100 000 zł zostanie przekazanych na charytatywną organizację Rokpa, która pomaga bezdomnym dzieciom w różnych zakątkach świata, a w szczególności w Nepalu, Tybecie i Rwandzie. Tegoroczna edycja została także wzbogacona o warsztaty medycyny tybetańskiej, na które zgłosił się komplet chętnych jeszcze przez rozpoczęciem festiwalu.

Uczestnicy projektu Brave Kids / Fot. Janina BieleńkoW tym roku odbył się w pełnej formule po raz pierwszy projekt Brave Kids, którego
pilotażowa wersja odbyła się w trakcie 5. edycji festiwalu. W tym roku dzieci z 7 krajów przez 3 tygodnie, dzień po dniu, pracowały ze sobą tworząc niezwykły występ, który zobaczyliśmy podczas piątkowegofinału. Występ stworzony na bazie przeplatających się rodzimych kultur każdej z dziecięcych grup zaskoczył swoim poziomem i choreografią. Czeczeńskie dzieci tańczyły tradycyjny nepalski taniec, dzieci z Rwandy doskonale radziły sobie ze szwedzkim tańcem wykonywanym z okazji letniego przesilenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy temat i artykuł, dlaczego nikt nie komentuje ??? Czyżby polityka zdominowała kulturę ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.