Facebook Google+ Twitter

Brave Festival. Gorące afrykańskie rytmy we Wrocławiu

Festiwalowa niedziela 4 lipca upłynęła we Wrocławiu pod znakiem dynamicznego występu zespołu Sekouba Traoré, wirtuoza gry na donso ngoni i barwnego korowodu tancerzy plemienia Nuna z Zawara, niewielkiej wioski w buszu.

Koncert Sekouba Traoré


Brave Festival 2010, Wrocław, 4 lipca 2010r. Koncert Sekouba Traoré / Fot. Janina BieleńkoTematem zaprezentowanych przez zespół Sekouba Traoré pieśni jest pochwała malijskich myśliwych. Malijscy łowcy stanowią odrębną grupę społeczną, ponad podziałami i definicjami religijnymi. Zajmują szczególne miejsce w strukturze społecznej, które umożliwia im dostęp do najgłębszych tajemnic i rytuałów malijskiej kultury. Ten wyjątkowy status podlega dziedziczeniu lub jest nadawany przez mistrza, podczas ceremonii inicjacji. Przez pieśń i muzykę zespół Sekouba Traoré wyraża podziw i szacunek dla tej grupy współplemieńców.

Koncerty gry na donso ngoni mocno wpływają na malijskich słuchaczy, wzbudzając zainteresowanie i podziw. Podobnie przyjęła występ wrocławska publiczność, nagradzając wykonawców gromkimi brawami.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

teraz już dużo lepiej :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie wiem dlaczego ale w mojej przeglądarce int. zdjęcia przesłania ekran youtuba

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.