Facebook Google+ Twitter

Brave Kids - głos odważnych dzieci zabrzmi we Wrocławiu

Przybyły do Wrocławia z najodleglejszych zakątków świata, między innymi z Rwandy, Nepalu, Zimbabwe, z miejsc dotkniętych klęskami żywiołowymi, biedą, tragicznymi doświadczeniami. Od 2 do 9 lipca opowiedzą nam o sobie. Ich językiem będzie język sztuki.

Uczestnik projektu Brave Kids. Wrocław, 2010 / Fot. John Kenny"Brave Festival - jak mówi jego dyrektor artystyczny Grzegorz Bral - to festiwal nie o dziełach sztuki, ale o sztuce, dzięki której można ocalić i ochronić tysiące zapomnianych, porzuconych, osamotnionych kultur i ludzi. Musieliśmy stworzyć festiwal przeciwko wypędzaniu ludzi z ich własnej kultury, z ich własnej wrażliwości; festiwal o świecie, który umiera, odchodzi i zginie, jeśli nie zrobimy czegoś, aby ten proces choć trochę powstrzymać".

W ramach programowych tegorocznej, już szóstej edycji festiwalu, zostanie zrealizowany projekt szczególny: Brave Kids.
Zaproszono dużą grupę dzieci tragicznie doświadczonych przez los. Dzieci, które na własne oczy widziały śmierć bliskich i zniszczenia, które dotknęły ich wioski. Dzieci, które doświadczyły głodu i bezdomności. Przez dwa tygodnie ta wielokulturowa i wielojęzyczna grupa dzieci będzie uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez artystów, liderów Awake Project (Szwecja Norwegia).

Dzieci uczestniczące w projekcie Brave Kids, w szóstej edycji Brave Festival, Wrocław 2010 r. / Fot. Materiały prasowe Brave FestivalIdeą projektu, którego koordynatorami są pani Anastazja Gołaj (producentka główna Brave Festival i Brave Kids) i pani Anna Furmaniuk (producentka wykonawcza Brave Kids) jest umożliwienie dzieciom wypowiedzenia się w języku sztuki, języku uniwersalnym, w którym można wyrazić swój ból i gniew, swój niepokój i niezgodę na okrutny los. Ale może także i zwyczajną dziecięcą radość i nadzieję na lepszą przyszłość. Organizatorzy wierzą, że sztuka pozwoli im także przezwyciężyć traumę i wyzwolić się z wielu ograniczeń.

"Brave Kids, to głos odważnych dzieci - wyjaśnia Anna Furmaniuk, Pozwalamy im mówić i dzięki temu przywracamy im godność. Nasze dążenia, by pomóc ocalić to, w co wierzą, dają im siłę w codziennych zmaganiach."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każda akcja wspierająca działalność charytatywną w tym obszarze niedoli
jest godna pochwały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie ważny jest cel społeczny, jaki przyświeca festiwalowi. Czyli pomoc finansowa przekazywana potrzebującym. Dlatego pisze o tym festiwalu. Dlatego z całą świadomością kupiłam bilety na interesujące mnie spektakle, chociaż z akredytacją "foto" mam zapewniony darmowy wstęp.

---
Podczas Brave Festival 2009 , zebrano ponad 83.000 złotych, które zostały przekazane na szkoły i domy dziecka prowadzone przez organizację charytatywną ROKPA INTERNATIONAL w Tybecie. http://bravefestival.pl/index.php/pl/brave/dla_rokpy

W trym roku celem jest pomoc dzieciom oraz mnichom z Yushu, miejscowości w Tybecie, dotkniętej przez tegoroczne trzęsienie ziemi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że spotkanie dzieci ze swoimi rówieśnikami z innych państw, równie ciężko doświadczonymi przez los
"Świat tych dzieci - czytam w "Dlaczego Brave Kids http://bravefestival.pl/bravekids/index.php/pl/brave/ dlaczego - jest nierzadko pełen biedy, przemocy, podziałów. Życie w takim świecie często skutkuje poczuciem bezradności i apatią społeczną. [...] Dlatego tak ważne dla nich było ( jest to refleksja z ubiegłorocznej edycji festiwalu i pracy dzieci Nepalu i Ugandy, przyp.J.B.) przejście całego procesu warsztatów, który zakończony był spektaklem przed publicznością. Dzieci zobaczyły bezpośredni związek między pracą a efektem, dzięki czemu mogły w siebie uwierzyć."

Może będzie okazja zapytać same dzieci, czym dla nich jest spotkanie i ta wspólna, artystyczna praca praca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

mam nadzieję, że sięgnięcie po sztukę zadziała jak dobra terapia, nie że dzieci zostaną poświęcone dla sztuki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Występy dzieci to jeden z punktów bogatego programu Brave Festival.

Szczegółowy program znajduje się tutaj : https://tickets.bravefestival.pl/index.php?task=point

Wybrałam z niego siedem punktów i mam nadzieję na ciekawe relacje dla W24.

Ważna informacja. Koniec sprzedaży biletów on-line już 25 czerwca. http://bravefestival.pl/index.php/pl/aktualnosci/koniec_online

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.