Facebook Google+ Twitter

Brawurowa akcja policji uratowała życie kierowcy tira

Dzięki błyskawicznym i zdecydowanym działaniom polskiej policji współpracującej z Interpolem udało się uratować polskiego kierowcę tira, który zasłabł na francuskiej autostradzie.

Tir - zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Edyta Cieślik, "Dziennik Łódzki"28 października, kilka minut po godzinie 17, oficer dyżurny komendy policji w podwarszawskim Legionowie odebrał niepokojący telefon. Zdenerwowana kobieta prosiła o pomoc dla swojego umierającego męża. Okazało się, iż 56-letni mężczyzna, który jest zawodowym kierowcą tira przebywa aktualnie... we Francji. Stojąc w korku na jednej z francuskich autostrad, zasłabł za kółkiem. Zdążył jednak zadzwonić do żony, która zachowała zimną krew i błyskawicznie skontaktowała się z legionowską policją.

Z opisu objawów, jakie podał mężczyzna wynikało, iż może mieć zawał, dlatego należało bezzwłocznie podjąć akcję ratunkową. Oficer dyżurny legionowskiej komendy powiadomił Komendę Stołeczną, która zawiadomiła Interpol. Informacja o dramacie kierowcy z prędkością błyskawicy dotarła do francuskich służb, które przy pomocy helikoptera odnalazły ciężarówkę znajdującą się w pobliżu miejscowości Metz, w północno-wschodniej Francji. Dzięki zdecydowanym działaniom polskiej policji współpracującej z Interpolem w porę udzielono pomocy i uratowano życie mężczyzny, który znajduje się obecnie pod opieką francuskich lekarzy.

- Mężczyzna został błyskawicznie przetransportowany na oddział intensywnej terapii. Na dzień dzisiejszy jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo i jeśli nie wystąpią komplikacje, za kilka dni wróci do kraju - mówi Dorota Tietz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej. - Sprawa nie jest precedensem. Polscy policjanci w wielu przypadkach kontaktują się z policją z całego świata. Jest to współpraca zakrojona na szeroką skalę, szczególnie istotna w obrębie strefy Schengen.

Źródło:Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.