Facebook Google+ Twitter

Brąz niczym złoto. Polscy siatkarze o wygranej z Rosjanami

Na brązowych medalistów Mistrzostw Europy na Okęciu czekali kibice, chcący osobiście podziękować siatkarzom za sukces. Podczas konferencji zawodnicy mówili o znaczeniu triumfu nad reprezentacją Rosji.

Kibice na Okęciu

 / Fot. Mariusz Michalak/W24Brązowi medaliści Mistrzostw Europy, w hali przylotów lotniska im. Fryderyka Chopina mieli się pojawić o 14.30. Najwytrwalsi zjawili się już dużo wcześniej, by zająć odpowiednie miejsca. Nic dziwnego, bo sukces jest ogromny, biorąc pod uwagę, że przed wylotem do Czech i Austrii mało kto dawał szanse Polakom na dobry wynik, nie mówiąc już o zdobyciu medalu.

Po zwycięskiej batalii z Rosją w meczu o trzecie miejsce, wielu siatkarskich fanów postanowiło osobiście podziękować biało-czerwonym za pokonanie w pięknym stylu odwiecznych rywali. Tak zrobiła Jola, która dwa lata temu nie mogła przyjechać. - Stwierdziłam, że w tym roku muszę już być koniecznie. Zobaczyć siatkarzy uśmiechniętych, z medalami na szyi to jest coś. Kibice mogą z kolei pokazać, że osiągnięcie siatkarzy ich cieszy.

Na reprezentantów trzeba było poczekać, ale gdy tylko weszli, na Okęciu rozległy się gromkie brawa i okrzyki "dziękujemy". Jola uważa, że opłacało się czekać. - Piotr Gruszka podziękował nam za to, że przyjechaliśmy, że ich wspieramy, to było niezwykłe - dodaje.

Z kolei Wojtek uważa, że reprezentacja Polski odniosła ogromny sukces. - To niewątpliwy triumf, zwłaszcza w takim składzie, jak obecnie. Razem z kolegą byliśmy na Okęciu dwa lata temu, gdy biało-czerwoni wracali w blasku złota. W tym roku również, bez chwili zastanowienia, podjęliśmy decyzję, by przyjechać tutaj i świętować ten sukces razem z naszymi siatkarzami.

Wrażenia z konferencji

Na początku głos zabrał prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a także od kilku dni wiceszef Międzynarodowej Federacji Siatkarskiej, Mirosław Przedpełski. - Emocje chyba jeszcze nie opadły - zaczął. - Cieszę się, że takie momenty występują, że można powracać i wywoływać takie zainteresowanie. Chłopaki dali z siebie wszystko. Atmosfera przed wyjazdem chyba ich zmobilizowała. My Polacy chyba troszeczkę nie wierzymy, że można zrobić coś fajnego, nawet w innym składzie. Okazuje się, że siatkarze to potrafią - dodał.

Zdaniem prezesa PZPS-u gra była wspaniała. - Szczególnie mecz z Rosją był "majstersztykiem". Dziękuję chłopakom, całemu sztabowi, szkoleniowcowi za to, co zrobili. To jest wspaniałe- przynosić ludziom radość dzięki swojej pracy.

Radość dla kibiców

Następnie wypowiadał się wiceminister sportu, Tomasz Półgrabski. - Jak ma się za sobą tylu wysokich facetów, to naprawdę można się czuć bezpiecznie - zażartował. Po tych humorystycznych słowach przystąpił do składania gratulacji. - Gratulacje zarówno od ministra Adama Giersza, jak i ode mnie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Pokazaliście Polakom, że "impossible is nothing", czyli niemożliwe nie istnieje. Czasami nawet z niczego można coś zrobić, choć prawdziwi kibice na pewno w was wierzyli. Na koniec jedno zdanie z doświadczenia. Wasza gra przyczynia się do tego, że ludzie mający problemy uśmiechają się i są pełni radości. Moja mama jest wielkim kibicem siatkówki i zawsze po waszych meczach jest uśmiechnięta i zadowolona. Dajecie ludziom siłę i wiarę i za to wam serdecznie dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.