Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4870 miejsce

Brązowa medalistka z Vancouveru, Katarzyna Woźniak, o sobie

Wydaje się, że łyżwiarstwo szybkie to nie jest sport dla kruchych kobiet. A jednak ta umięśniona postać w obcisłym kombinezonie, pędząca po tafli lodu z prędkością 60 km/h jest tak naprawdę młodą, śliczną dziewczyną.

Katarzyna Woźniak, brązowa medalistka z Vancouveru / Fot. Irena KowalczykMoże niektórzy już zapomnieli, że polskie panczenistki wywalczyły medal olimpijski w Kanadzie. Kasia Woźniak przyznaje: "Widzę ogromną różnicę w zainteresowaniu mediów po zdobyciu medalu. Po olimpiadzie było ogromne, starałyśmy się wyciągnąć z medalu jak najwięcej dla łyżwiarstwa. Ludzie zobaczyli, jak pięknym sportem są łyżwy. Niestety, ze sponsorami dalej jest bardzo ciężko, a ich pomoc jest bardzo cenna. W Polsce można się utrzymać z zawodowego uprawiania sportu, jeśli się jest na poziomie światowej czołówki". Czy w polskim sporcie jest w ogóle miejsce na sukces?

Czytaj też: Katarzyna Woźniak Najlepszym Sportowcem Warszawy 2010 roku

Zapraszam do przeczytania wypowiedzi Kasi o łyżwiarstwie, medalu, jej marzeniach, a także do obejrzenia wyjątkowych zdjęć: Katarzyna Woźniak: Kocham łyżwiarstwo

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.