Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brązowy medal Majewskiego na HMŚ i czwarte miejsce Tymińskiej!

Redakcja
Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Tomasz Majewski zdobył w Stambule brązowy medal 14. halowych mistrzostw świata w pchnięciu kulą. Nasz kulomiot wynikiem 21,72 m ustanowił nowy rekord Polski. Blisko podium była Karolina Tymińska, która ukończyła pięciobój na czwartej pozycji.

W pierwszym dniu halowych mistrzostw świata na starcie zobaczyliśmy sześcioro Polaków. Największe nadzieje wiązane były ze startami kulomiota Tomasza Majewskiego i Karoliny Tymińskiej w konkurencji pięcioboju. Oprócz tej dwójki zobaczyliśmy w eliminacjach naszych średniodystansowców Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego, Lidię Chojecką w biegu na 3000 m oraz Angelikę Cichocką na dystansie 1500 metrów.

Pierwszym z Polaków zaprezentował się Majewski, który z trzecim wynikiem 21,17 m. pewnie zakwalifikował się wieczornego finału konkursu pchnięcia kulą. Zaraz po naszym najlepszym kulomiocie, pozostali biało-czerwoni, biorący udział w eliminacjach również pewnie awansowali do dalszej rywalizacji. Kszczot i Lewandowski weszli do półfinałów biegu na 800 m, obaj zajmując w swych seriach drugie miejsca. Lidia Chojecka zakwalifikowała się do finału biegu na 3000, a Angelika Cichocka na 1500 metrów.

W dwóch piątkowych finałach wystąpiła dwójka Polaków. Bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Majewski, który po pięknej walce wywalczył w Stambule brązowy medal w konkursie pchnięcia kulą. Reprezentant Polski mimo iż trzykrotnie poprawiał rekord Polski 21.72m zajął ostatecznie trzecie miejsce. Doskonale rzucali bowiem również Ryan Whitin 22m i David Storl - 21,88, którzy zajęli dwa pierwsze pozycje. Wieczorny konkurs miał bardzo wysoki poziom, co zapowiada wielkie emocje podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Blisko medalu była również Karolina Tymińska w konkurencji pięcioboju. Polka w skoku w dal uzyskała 6,46 m, co było trzecim rezultatem. Jeszcze lepiej poszło naszej zawodniczce w ostatniej części zawodów. W biegu na 800 m Polska zajęcia drugie miejsce tuż za Jessicą Ennis z Wielkiej Brytanii i ukończyła konkurs na czwartym miejscu. Pięciobój z wynikiem 5013 punktów wygrała Ukrainka Natalia Dobryńska co jest nowy halowym rekordem świata. Srebrny medal wywalczyła Jessica Ennis (4965 punktów), a trzecia była Litwinka Austra Skujyte 4802 pkt.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.