Facebook Google+ Twitter

Brazylia. Atak na biegnącego ze zniczem olimpijskim [video]

W Brazylii znów zaatakowano znicz olimpijski. Ochronie udało się natychmiast obezwładnić napastnika. To już drugi taki incydent w drodze do Rio.

screenshot YT by Pawel Jankowski / Fot. screenshot by Pawel JankowskiW czwartek święty ogień olimpijski dotarł do Joinville, w południowej części Brazylii. Uroczyste chwile zakłóciło wtargnięcie człowieka z gaśnicą. Wybiegł niespodziewanie z tłumu ludzi i usiłował zgasić płomień. Ochrona szybko i skutecznie uporała się z intruzem.

Wcześniej, w dniu 27 czerwca inna osoba zaatakowała człowieka niosącego znicz olimpijski. Napastnik użył wiadra z wodą, na szczęście nieskutecznie. Zdarzenie miało miejsce w Maracaju. Tego rodzaju postępek jest w brazylijskim prawie zagrożony karą od sześciu miesięcy do trzech lat więzienia.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro rozpoczynają się w dniu 5 sierpnia. Miasto gospodarza jak cały kraj, jest dotknięte wieloma problemami. Brazylijska gospodarka znajduje się w najgorszym kryzysie od lat 30-tych ubiegłego stulecia. Niedofinansowana policja, liczne afery korupcyjne związane z organizacją igrzysk oraz epidemia Zika, składają się na cośkolwiek niepokojący obraz.


źródło: The Huffington Post

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.