Facebook Google+ Twitter

Brazylia bojkotuje sekretarza generalnego FIFA. Za "kopa w tyłek"

Brazylijczycy nie zamierzają współpracować z sekretarzem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Jerome Valcke pozwala sobie na rzekomo "niedopuszczalne" komentarze wobec przygotowujących się do organizacji turnieju gospodarzy.

FIFA general secretary Jerome Valcke. / Fot. EPA/SANTI CARNERISekretarz generalny FIFA (Federation Internationale de Football Association) wyraził się dość kolokwialnie mówiąc, że Brazylia potrzebuje "kopniaka w tyłek." BBC donosi też, iż wedle słów Jerome Valcke`a Canarinhos większą wagę przywiązują do zdobycia mistrzowskiego tytułu, aniżeli skupiają się na sprawach związanych z organizacją Mistrzostw Świata.

Brazylijski minister sportu Aldo Rebelo uznał wypowiedzi sekretarza za nieodpowiednie i stwierdził, że Brazylia nie zamierza dłużej gościć go w swoim kraju. Jak dalej cytuje BBC: "W świetle tych oświadczeń, które są nieadekwatnymi i niedopuszczalnymi komentarzami dla jakiegokolwiek rodzaju relacji, Brazylijski rząd zdecydował się wysłać list do Blattera (Joseph "Sepp" Blatter, przewodniczący FIFA - przyp. aut.), mówiący, że sekretarz generalny Valcke nie będzie dłużej akceptowany jako interlokutor" - powiedział Rebelo. Według brazylijskiego ministra, Valcke dopuścił się ocen nie mających pokrycia w rzeczywistości.

Sam Valcke skomentował sytuację: "Jeżeli stanowię problem, ponieważ nic się nie dzieje od pięciu lat... to powód jaki poczyniłem, wow, to jeden komentarz mówiąc, że sprawy nie rozwijają się należycie i że powiedziałem dokładnie o tym co się dzieje w Brazylii - jeżeli rezultat jest taki, że oni nie chcą już ze mną więcej rozmawiać, to nie jestem tym facetem z którym oni chcą pracować, co jest trochę infantylne."

W Brazylii zainwestowano miliardy dolarów w budowę nowych stadionów i renowacje istniejących obiektów. Spory wkład został przeznaczony na infrastrukturę transportu, jak drogi i lotniska.

Mistrzostwa Świata 2014 roku będą pierwszym turniejem w Ameryce Południowej od czasu argentyńskich zmagań w 1978r.; wcześniej Brazylia była gospodarzem piłkarskiego święta w 1950r roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.